Almanya'dan Türkiye'ye uyarı

Almanya'dan Türkiye'ye uyarı
Almanya'dan Türkiye'ye uyarı
Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, 'Ortadoğu'da yaşanan sorunlar nedeniyle Kürtlerle yürütülen barış sürecinin sona erdirilmesi, Türkiye ve bölge için ölümcül sonuçlar doğurur' sözleriyle Türkiye'yi uyardı.

RADİKAL - Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Türkiye ’yi uyardı. PKK ile çatışmaların artması ve buna bağlı olarak şiddetin tırmanmasından endişe ettiğini belirten Steinmeier, barış sürecinde yaşanacak bir aksamanın bölge için ölümcül sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

Rheinischen Post gazetesine konuşan Steinmeier, “ Ortadoğu ’da yaşanan sorunlar nedeniyle Kürtlerle yürütülen barış sürecinin sona erdirilmesi, Türkiye ve bölge için ölümcül sonuçlar doğurur” ifadelerini kullandı. “Sadece görüşmelerin sürdürülmesiyle 90’lı yıllarda yaşanan çatışma ortamının yeniden oluşması önlenebilir” diyen Alman Dışişleri Bakanı, çatışma ortamına olası dönüşün bölgenin içinde bulunduğu durum nedeniyle vahim sonuçlar doğuracağını savundu.

Demirtaş'tan şehit evine ziyaret

ANKARA OLUMLU SİNYAL VERDİ

Barış görüşmelerinin sürdürülmesi konusunda Ankara’nın olumlu sinyal verdiğini kaydeden Steinmeier,” Türk yetkililer barış sürecini sürdürmek konusunda bize ve Avrupalı ortaklarına güvence verdi” dedi. Steinmeier, Türkiye’nin barış görüşmelerinin sürdürülmesi konusunda PKK’nın çatışmalara son vermesini istediğini de hatırlattı. (Ahmet Yıldırım/DHA)

Selahattin Demirtaş: PKK derhal elini tetikten çekmeli

HDP ve IKBY'nin Zergele raporu: Sivil yerleşim

'IŞİD, seks yapmak istemeyen 19 kadını öldürdü'


  http://www.radikal.com.tr/141174514117451

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ŞARK KURNAZLIGI - Secret Garden

  ismini işidle mücadele diyerek baslattigi operasyonlardan işid disinda butun turkiye (akp ye oy vermemiş herkes) eziyet gormusken.ve akp nin bunu herkesi aptal yerine koyarak goturup nato ya,bize işidle mucadelede yardim edin diyerek anlatmasi destek istemesi.kurnazliga bakarmisiniz? mhp ve sunni türk parti kurumlari disinda kalan kimler varsa onlara savas ac.ve git natoyada bunu işidle mucadele diyerek anlatip yardim iste.şaka gibi!