Almanya'nın göndereceği uçaklar İncirlik'te mi konuşlandırılacak?

Almanya'nın göndereceği uçaklar İncirlik'te mi konuşlandırılacak?
Almanya'nın göndereceği uçaklar İncirlik'te mi konuşlandırılacak?
Almanya'nın Suriye'ye göndereceği keşif uçaklarının İncirlik veya Amman'da konuşlandırılabileceği belirtildi.

RADİKAL - Almanya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Volker Wieker, Suriye'de IŞİD'e karşı mücadelede kullanılmak üzere Almanya'nın göndereceği Tornado keşif uçaklarının konuşlanacağı yerler konusunda Türkiye ve Ürdün ile görüşüldüğünü bildirdi. Wieker, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Suriye'de görev yapacak keşif uçakları, bir fırkateyn ve bir yakıt ikmal uçağı için yaklaşık bin 200 askerin bölgeye gönderileceğini belirtti.

Alman Genelkurmay Başkanı, gönderilecek 4 ila 6 keşif uçağının silah taşımayacağını kaydederek "Uçakların İncirlik'te ve Amman'da konuşlandırılması için Türkiye ve Ürdün ile karşılıklı görüşmeler sürüyor" dedi. Volker Wieker, "Koalisyon güçlerinin bombalama yapmak için yeterince güç ve araçları var. İhtiyaç duyulan, karada neler olduğunun tespit edilmesi. Bu konuda bizim Tornado uçaklarımızın çok katkısı olacak" dedi.

Cameron: IŞİD'e karşı ÖSO ve Kürtlere destek olmalıyız

Almanya, Paris'teki terör saldırılarının ardından IŞİD'le mücadeleyi yoğunlaştırma kararı alan Fransa'ya destek için Suriye'ye Tornado keşif uçaklarının yanı sıra, deniz kuvvetlerine ait bir fırkateyn ve bir yakıt ikmal uçağı göndereceğini açıklamıştı. Almanya, IŞİD'le mücadele eden Irak Kürt Bölgesi Yönetimi (IKBY) güçlerini eğitmek için bölgede askeri birlik bulunduruyor. (AA)

Davutoğlu, Merkel ile görüştü

Almanya Suriye'ye keşif uçağı gönderiyor