Angelina Jolie'ye BM'de yeni görev

Angelina Jolie'ye BM'de yeni görev
Angelina Jolie'ye BM'de yeni görev

10 yıldır Birleşmiş Milletler'in iyi niyet elçisi olan Jolie yeni bir rol daha üstleniyor

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, uzun süre Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi olarak görev yaptıktan sonra terfi etti

Kameralar onu sadece film setinde değil, Hatay'da Suriyeli mültecilerin sığındığı kamp da dahil, yerinden yurdundan olanların arasında da görüntüledi.

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, beyaz perdede ve kırmızı halıdaki şöhretini dünya sorunlarına dikkat çekmek için kullanıyor bir kez daha. 10 yıldır Birleşmiş Milletler'in iyi niyet elçisi olan Jolie yeni bir rol daha üstleniyor.

Jolie artık aynı zamanda büyük çaplı insani krizlerde Birleşmiş Milletler'in özel temsilcisi. Yani Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğini artık diplomatik düzeyde temsil edecek. Amerikalı oyuncu bugüne kadar örgüt adına 20 ülkede hastaneleri ve mülteci kamplarını ziyaret etti. Bunlar arasında Pakistan, Haiti, Irak , Afganistan var. Angelina Jolie son olarak Hatay'da Suriyeli mültecilerin sığındığı kampları ziyaret etmişti.

EVLİLİK HAZIRLIĞI

Amerikalı oyuncunun insani krizler ve dünya meselelerindeki sorumluluğu bu üstlendiği yeni rolle biraz daha arttı. Ama özel hayatı da en az bu rol kadar hareketli.

Yedi yıldır birlikte olduğu Brad Pitt ile evlenmeye hazırlanıyor. Pitt 250 bin dolarlık nişan yüzüğünü Jolie'nin parmağına taktı bile. Amerikalı oyuncunun, 6 çocuk ve resmiyete kavuşacak olan bu birliktelikle, BM için üstlendiği görevi de hakkıyla yerine getirebilecek mi merak konusu.(cnntürk)