Ankara'daki patlamalar dünya basınında

Ankara'daki patlamalar dünya basınında
Ankara'daki patlamalar dünya basınında
Ankara'da bugün düzenlenecek olan 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde gerçekleşen patlamayı ajanslar son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

RADİKAL - Ankara ’da bugün düzenlenecek olan "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde gerçekleşen patlamayı dünya ajansları son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

Reuters: Türkiye 'nin başkenti Ankara'nın merkezindeki bir kavşakta iki patlama yaşandı. Patlamanın sebebi henüz bilinmiyor

AFP: Ankara'da tren garı yakınında yaşanan patlamada çok sayıda ölü var

AP: Ankara'da bir barış mitingini hedef alan iki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti. 

Demirtaş: Büyük bir katliamla karşı karşıyayız!

Russia Today: Ankara'da iki patlamada onlarca kişi öldü ve yaralandı. Türkiye hükümet yetkilileri patlamanın terörist saldırı olduğunu söyledi. İntihar bombacısı iddiaları araştırılıyor. 

Ankara'da ölü sayısı en az 20

BBC: Patlamanın yaşandığı yerden geçen fotoğraflarda çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği görülüyor.

Guardian: Türkiye'nin başkenti Ankara'da Kürt militanlarla devlet arasındaki çatışmayı protesto etmek için düzenlenen mitingin toplanma yeri olan yerdeki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti.

CHP'li Çam : İki patlama oldu, önüme bilye düştü

Sky News: Türkiye'nin başkenti Ankara'daki iki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti. Hükümet yetkilileri patlamanın bir terör saldırısı olduğunu onaylarken intihar saldırısı olup olmadığının araştırıldığını açıkladı.

ITV News: Patlama, Kürt militanlarla Türk hükümeti arasındaki yaşanan çatışmayı protesto etmek için düzenlenen 'barış' yürüyüşünün toplanma yerinde meydana geldi.

Başbakan Davutoğlu toplantı yapacak

Evening Standard: Türkiye'nin başkenti Ankara'daki şüpheli intihar saldırısında en az 20 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın nedeni henüz açıklanmazken hükümet yetkilileri araştırıldığını açıkladı. Patlama, yaklaşık üç hafta sonra yapılacak genel seçimlerin öncesinde yaşandı.

Daily Mail: Türkiye'nin başkenti Ankara'da düzenlenecek 'barış' mitingin hedef alan patlamalarda en az 20 kişi hayatını kaybetti. 1 Kasım'daki seçimlerden önce yaşanan patlamaların, intihar saldırısı olup olmadığı araştırılıyor.

Ankara Barış Mitingi'nde patlama: Ölü ve yaralılar var

Bild: Türkiye’nin başkenti Ankara’da bir tren istasyonuna yapılan bombalı saldırıda, 20’den fazla ölü yüze yakın yaralı var. Hükümet kaynaklarına göre, olay bir terör saldırısı.

Tagesschau.de: Başkent Ankara’da meydana gelen art arda iki patlama yaşandı. 20’den fazla ölü, yüzlerce yaralı olduğu belirtiliyor. Hükümet ilk açıklamasında olayın terör olayı olduğunu duyurdu.

Spiegel Online: Barış gösterisinin başlamasından kısa bir süre önce, Ankara iki büyük patlama ile sarsıldı. En az 20 ölü yüzlerce yaralı olduğu belirtiliyor.

Zeit Online: Barışcıl bir gösteri öncesinde Ankara’da çok sayıda patlama yaşandı. İlk belirlemelere göre 20’den fazla ölü var.

İçişleri Bakanlığı: 30 ölü, 126 yaralı

Deutsche Welle: Ankara’da meydana gelen iki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti. Resmi makamlar canlı bomba saldırısı üzerinde duruyor.

Ankara'daki patlama anı kameralara böyle yansıdı