'Anketiniz doğru çıkarsa şapkamı yiyeceğim'

'Anketiniz doğru çıkarsa şapkamı yiyeceğim'
'Anketiniz doğru çıkarsa şapkamı yiyeceğim'
İngiltere'de Liberal Demokrat Parti'nin eski lideri Paddy Ashdown, BBC'nin anketlerinin doğru çıkması durumunda şapkasını yiyeceğini söyleyerek şaşkınlık yarattı. Anketin doğru çıkmasının ardından ise Radio 5 Live Breakfast'ın sunucusu Nicky Campbell, Ashdown'a şapka uzattı, ancak eski lider gülerek bu teklifi reddetti.

RADİKAL – İngiltere ’de seçim yarışı büyük sürprizlerle geçerken, Liberal Demokrat Parti ’nin eski lideri Paddy Ashdown’dan şaşkınlık yaratan bir çıkış geldi. Dün akşam BBC’den Andrew Neil’ın programına katılan Ashdown, kanalın anketlerinin doğru çıkması durumunda şapkasını yiyeceğini söyledi. 

BBC’nin anketinde Liberal Demokratların büyük kayıplar yaşayacağı ve yalnızca 10 milletvekili çıkarabilecekleri öngörülürken, Ashdown bu rakamın 30 olduğunu savunuyordu. Ashdown’ın “Eğer bu anket doğruysa sizin programınızda şapkamı yiyeceğim” sözlerinin üzerine sunucu Neil, “Şapkanız var mı?” sorusunu yöneltti. “Hayır ama bu durum için özellikle bir tane alacağım” diyen Ashdown’a sunucu ise “Şapkayı ben alabilir miyim?” sorusunu sordu. 

İngiltere'de zafer Muhafazakar Parti'nin

Oy sayımının bitimine yaklaşılırken BBC’nin anketinin doğru çıkması üzerine sosyal medyada Ashdown’ın şapkasını yiyip yemeyeceği konuşulmaya başlandı. Radio 5 Live Breakfast'ın sunucusu Nicky Campbell ise Ashdown'a "Eğer anket doğruysa şapkamı yerim dediniz, işte şapka burada" sözleriyle bir şapka uzattı. Haksız çıktığını kabul eden Ashdown, "Evet dedim" yanıtını verdi ve gülerek, "Bence sen bunu giymişsin, bu şapkayı şu an için reddediyorum" dedi. 

Birçok kişi Liberal Demokratların eski liderinin açıklamasıyla dalga geçerken, “Paddy Ashdown’ın şapkası” adlı bir Twitter hesabı da açıldı.

İngiltere, 20 yaşında parlamentoya giren Black'i konuşuyor

İngiltere'de sonuç belli gibi, peki seçim neden perşembe günü yapıldı?

Ali Kayalar yazdı. "Ada'da HDP gibi bir parti: SNP"