Anonymous IŞİD bağlantılı 9 bin 200 Twitter hesabını deşifre etti

Anonymous IŞİD bağlantılı 9 bin 200 Twitter hesabını deşifre etti
Anonymous IŞİD bağlantılı 9 bin 200 Twitter hesabını deşifre etti
Daha önce de IŞİD'e karşı savaş açtığını söyleyen hacker grubu Anonymous, GhostSec ve Ctrlsec adlı hacker gruplarıyla birleştiğini duyurarak terör örgütüyle bağlantılı 9 bin 200 Twitter hesabının listesini açıkladı.

RADİKAL - Hacker grubu Anonymous, terör örgütü IŞİD’e karşı online mücadele için GhostSec ve Ctrlsec hacker grupları ile birleştiklerini duyurdu. Hackerler, IŞİD ile bağlantılı olduğu düşünülen 9 bin 200 Twitter hesabının listesini yayınladı.

International Business Times’in haberine göre, Anonymous üyelerinden biri, bunun dijital dünya için tarihi nitelikte bir olay olduğunu söyledi. Adı açıklanmayan bilgisayar korsanı, “Böyle gruplar, küresel bir düşmana karşı mücadele için ilk kez birleşiyor. Genellikle çok kapalı oluyorlar. Ancak bu sorun çok büyüdü ve gruplar, bize göre yüksek bir amaç uğruna ittifak kurmayı istedi" dedi.

Anonymous pedofiliye karşı aktivistlerden yardım istedi

Anonymous: Charlie Hebdo'nun intikamını alacağız

DESTEK İSTEDİLER

IŞİD ile bağlantısı olduğu düşünülen 9 bin 200 hesabın yayınlandığı bildirilen tweet’te ayrıca tüm kullanıcılardan, retweet yoluyla söz konusu hesapların silinmesi çağrısını desteklemeleri istendi. Anonymous, daha önce, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde potansiyel militan arayışı için kullanıldığı düşünülen 90 hesabı kırarak yok etmişti. (Sputnik) 

Suriyeli korsanlar Türkiye'yi 2 yıl önce hacklemiş

Anonymous IŞİD hesaplarını hackledi

Anonymous, Ku Klux Klan'ın kişisel bilgilerini yayınladı