Anonymous sözünü tuttu binlerce hesabı ele geçirdi!

Anonymous sözünü tuttu binlerce hesabı ele geçirdi!
Anonymous sözünü tuttu binlerce hesabı ele geçirdi!
Dünya gündemini sarsan dijital eylemler düzenleyen Anonymous gurubu en son Paris saldırılarından sonra IŞİD'e karşı savaş açtıklarınıı ve taviz göstermeden ağır saldırılar düzenleyeceklerini açıklamışlardı. Anonymous'un böyle bir savaş ilanını gerçekten yapıp yapmadığı tartışılırken, grubun kullandığı hesaplardan biri IŞİD'e karşı giriştikleri dijital savaşın bilançosunu açıkladı!

RADİKAL - Paris'te gerçekleşen terör saldırılarından sonra Anonymous, IŞİD'e karşı savaş ilan ettiğini açıklamış ve sosyal medyada IŞİD'e destek veren hesaplara saldırılar düzenleyeceklerini açıklamıştı. Bu açıklamanın doğruluğu tartışılırken, Anonymous'a bağlı gruplardan yapılan açıklamalarda şimdiye kadar yapılan dijital saldırıların bilançosu açıklandı. Sayının hızla arttığı bilançoda 3.800'den fazla IŞİD sempatizanı Twitter hesabı Anonymous tarafından ele geçirildi. Doğrudan IŞİD militanlarına bağlı 5000 hesabın da ele geçirildiği söyleniyor. 130'a yakın web sitesinin de hacklendiğinin bilgisi gelirken Anonymous'un saldırılarının yoğunlaşacağı bekleniyor. İlk etapta İngilizce yayın yapan hesaplara saldırılar düzenlendiği düşünülürken önümüzdeki günlerde saldırıların Türkçe ve Arapça gibi dillerde yayın yapan hesaplara yoğunlaşacağı bekleniyor.

Bununla birlikte IŞİD sempatizanlığı ile bilinen ve şimdiye kadar ABD'nin resmi devlet kurumlarının hesaplarını ele geçirmesiyle isim yapan CyberCaliphate grubunun Anonymous'a karşı bir saldırıya hazırlandığı da sosyal medya kullanıcıları tarafından dillendirilen dedikodular arasında. Önümüzdeki günlerde iki dijital grubun büyük bir sanal çatışma içerisine girmesi muhtemel.