Anonymous, Türkiye operasyonlarını başlattı!

Anonymous, Türkiye operasyonlarını başlattı!
Anonymous, Türkiye operasyonlarını başlattı!
Gezi Parkı eylemlerine destek olan hacker grubu Anonymous, aralarında Cumhurbaşkanlığı'nın resmi sitesinin de olduğu bir dizi internet sitesini kullanılamaz hale getirdi.

Kendilerini 'hacktivist' olarak tanımlayan küresel hacker grubu Anonymous, Gezi Parkı protestolarına destek olmak amacıyla bir dizi hükümet sitesini geçici olarak kullanılamaz hale getirdi. Twitter üzerinden #OpTurkey hashtag'iyle gelişmeleri paylaşan grubun hedefinde Cumhurbaşkanlığı'nın resmi sitesi de vardı.

Eylemlerin ilk gününden itibaren Gezi Parkı'ndaki olaylara dikkat çekmek amacıyla Twitter'dan çeşitli paylaşımlarda bulunan hacktivist grup, Taksim olayları ile ilgili bir de gözdağı videosu yayınladı.

Son bir haftada Türkiye 'de çekilen görüntüler eşliğinde, "Merhaba Türkiye hükümeti. Biz Anonymous'uz. Günlerdir başlarındaki tiranlar hükümetine karşı barış içinde ayaklanan Türkiye'deki kardeşlerimizin maruz kaldıkları saldırılarını dehşet içinde izliyoruz" ifadeleriyle başlayan videoda Anonymous, "Türk hükümetine ait her türlü internet ve iletişim varlığına saldıracağını" ilan ediyor.

Videoda, "Siz, onlara karşı işlediğiniz suçlarla ilgili bilgiyi bastırmak için sosyal medyayı ve halkınızın diğer iletişim kanallarını sansürlediniz. Şimdi Anonymous da sizi kapatacak ve kendi halkınız size iktidar uyarısı yapacak" deniliyor.

Anonymous'ın hack'lediğini duyurduğu sitelerin listesi gittikçe uzuyor. Bu adreslerin bir kısmında iletişimin kısa süreli kesintilerin ardından yeniden sağlandığı belirtiliyor. En dikkat çeken hedefler şimdilik şöyle:

mersin.gov.tr
eshot.gov.tr
resmigazete.gov.tr
mam.gov.tr
tccb.gov.tr
istanbul .gov.tr
iem.gov.tr
dsi.gov.tr
akparti.org.tr
ankara .bel.tr