Anonymous'tan 'IŞİD nasıl hacklenir' rehberi

Anonymous'tan 'IŞİD nasıl hacklenir' rehberi
Anonymous'tan 'IŞİD nasıl hacklenir' rehberi
Hacker grubu Anonymous, sosyal medyadaki IŞİD hesaplarını hacklemek isteyenler için 'IŞİD nasıl hacklenir' rehberi hazırladı.

RADİKAL - Küresel hacker grubu Anonymous, hafta başında ilan ettiği 'sanal IŞİD savaşı'na destek vermek isteyen acemiler için hacker olma rehberi yayınladı.

İnternet üzerindeki IŞİD'le bağlantılı sosyal medya hesaplarını ve siteleri avlayıp kapanması için çalışmalara başlayan Anonymous, bu savaşta kamuoyunun desteğini de yanında görmek istiyor. Grubun sohbet odası ve internet sitesi üzerinden dün yayınladığı mesajda, "Ne kadar kalabalık olursak o kadar eğleniriz" denildi ve hacker olma rehberlerine giden linkler yayınlandı. USA Today'e göre şimdiye kadar 6 binden fazla Twitter hesabı Anonymous girişimleriyle kapandı, ancak bu yeterli olmuyor. Zira kapanan hesapların yerine hemen yenileri açılabiliyor.

IŞİD'den Anonymous'a yanıt: Aptallar

'BOŞ OTURMAYIN, KATKI YAPIN'

Bu durum karşısında halkın desteğini yanına almak isteyen Anonymous'un mesajında, "Sohbet kanalında boş boş oturmak ya da sağa sola bakınıp hiçbir şey yapmamak yerine, size sunulan bu araç ve rehberlerden faydalanabilirsiniz. Katkınızın anlamı çok büyük. Sizleri imkanınız varsa Op'un tüm faaliyetlerine katılmaya çağırıyoruz. Ne kadar kalabalık olursak o kadar eğleniriz" denildi.

Anonymous, Ku Klux Klan üyelerinin bilgilerini yayınladı

Anonymous'un paylaştığı kaynaklar üçe ayrılıyor: NoobGuide (acemiler rehberi), ReporterGuide (şikayet rehberi), SearcherGuide (arama rehberi).

Anonymous sözünü tuttu binlerce hesabı ele geçirdi!

HER İHTİYACA AYRI REHBER

NoobGuide'da, basit bir biçimde DDos saldırısı nasıl yapılır, kablosuz bağlantılar üzerinden yetki nasıl kaldırılır, şifre nasıl kırılır gibi ipuçları yer alıyor.

ReporterGuide, sosyal medyayı tarayıp IŞİD'le bağlantılı hesapları bularak şikayet edecek bir bot'un nasıl oluşturulacağını öğretiyor.

SearcherGuide ise insanlara IŞİD bağlantılı siteleri ve hesapları bulma konusunda Anonymous'a yardım etmek isteyenlerin ne yapması gerektiğini anlatıyor. (Hürriyet)

Fransa'da 115 bin güvenlik görevlisi seferber