Anzak Günü törenlerine saldıracaklardı

Anzak Günü törenlerine saldıracaklardı
Anzak Günü törenlerine saldıracaklardı
Avustralya'da 25 Nisan Anzak Günü törenlerinde saldırı düzenlemeyi planlayan ve terör örgütü IŞİD bağlantılı beş kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

RADİKAL - Avustralya'nın Melbourne kentinde polis, 25 Nisan Anzak Günü törenlerinde saldırı düzenlemeyi planladıkları belirtilen beş kişiyi gözaltına aldı.

Melbourne'un çeşitli semtlerinde bulunan yedi eve sabah saatlerinde yaklaşık 200 polisin katıldığı terörle mücadele operasyonu düzenlendi. Operasyonda yaşları 18-19 civarında olan ve terör örgütü IŞİD ile bağlantılı oldukları ifade edilen beş kişi gözaltına alındı. Operasyonu polis merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Victoria Emniyet Müdür Yardımcısı Neil Gaughan, yakalan beş kişiden ikisinin Anzak Günü törenlerinde polisleri hedef alarak saldırı düzenlemeyi planladıkları için gözaltına alındığını söyledi.

MART AYINDA BAŞLADI
     
Neil Gaughan, diğer üç kişiden birinin ruhsatsız silah bulundurma suçundan, diğer iki kişinin ise polise yardımcı olmaları için gözaltında tutulduklarını açıkladı. Mart ayından itibaren elde edilen bilgiler ışığında yapılan operasyonla ilgili soruşturmaların devam ettiğini açıklandı. (AA)