AP Türkiye Raportörü: BDP, PKK ile bağlarını koparsın

AP Türkiye Raportörü: BDP, PKK ile bağlarını koparsın
AP Türkiye Raportörü: BDP, PKK ile bağlarını koparsın
Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen Ruijten, PKK'nın bir terör örgütü olduğunu belirterek BDP'ye çağrı yaptı.

Ender DURUEL - Avrupa Parlamentosu’nda açıklanan Türkiye ilerleme raporunun ardından basın toplantısı düzenleyen AP’nin Hollandalı Türkiye Raportörü Ria Oomen Ruijten, PKK ’nın bir terör örgütü olduğunu, bunun da tartışılamayacağını vurguladı.

AP’de basına konuşan Türkiye Raportörü Ria Oomen Ruijten, "Hiç şüphesiz PKK bir terör örgütüdür, bunun tartışması yapılamaz. Biz Türkiye’de Kürt sorununa bir çözüm bulunmasını istiyoruz, bu çözüm silahla değil, siyasi yönle çözülmelidir. Hükümetin bu konuda bazı çabaları var ve bunların devam etmesi gereklidir" dedi.

BDP , PKK İLE BAĞLARINI KOPARSIN
Basın açıklaması sonrası sorulan soru üzerine Türkiye raportörü Ria Oomen Ruijten "Bana BDP’lilere bir mesaj ya da tavsiye vermeme izin verirlerse, tek bir tavsiyede bulunurum; BDP’ye, PKK ile bağlarınızı kestirip atın, kopartın derim" dedi.

Türkiye raportörü Ria Oomen Ruijten AB ile Türkiye’nin birbirine muhtaç olduğunu dikkat çekerek, Türkiye’nin Avrupa için bir anahtar ülke olabileceğini açıkladı. (dha)