AP: Yunanistan için insani yardım düşünülmeli

AP: Yunanistan için insani yardım düşünülmeli
AP: Yunanistan için insani yardım düşünülmeli
Önlem paketlerine 'hayır' diyen Yunan halkının tercihine saygı gösterilmesi gerektiğini söyleyen AP Başkanı Martin Schulz "Bu saatten sonra Yunanistan için insani yardım seçeneğinin düşünülmesi gerekir" dedi.

RADİKAL- Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, referandum sonuçlarının ardından konuştu. Alman Deutschlandfunk radyosuna konuşan Schulz, önlem paketlerine 'hayır' diyen Yunan halkının tercihine saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

BÖYLE DRAM GÖRÜLMEDİ
Schulz, Yunanistan ’da bankaların bir-iki gün içinde açılmasının “çok zor ve tehlikeli” olduğunu söyledi ve bu saatten sonra Yunanistan için insani yardım seçeneğinin düşünülmesi gerektiğine işaret etti. Schulz, "Birisi yeni bir para birimi isterse, otomatikman Euro 'dan çıkar” ifadesini de kullandı.

Schulz, referandum sonucunun Çipras'ın elini müzakere sürecinde güçlendireceği görüşüne ise katılmadığını dile getirdi. Schulz, bundan sonra Yunanistan'ın teklif sunup Avrupalı ortaklarıyla müzakere etmesi gerektiğini kaydetti. Martin Schulz, "Bankaların Salı günü açılması bana zor ve tehlikeli görünüyor" diye  konuştu.