'Arabayı çizdi' diye işkence yaptılar

'Arabayı çizdi' diye işkence yaptılar
'Arabayı çizdi' diye işkence yaptılar
İngiltere polisi, arabayı çizmesi nedeniyle bir öğrenciyi kaçıran ve işkence yapan çete üyelerini arıyor.

RADİKAL – İngiltere ’de bir öğrencinin kaza sonucu bir arabayı çizmesi nedeniyle kaçırıldığı ve işkence gördüğü bildirildi. Henüz bulunamayan bir çete tarafından kaçırılan öğrenciye zorla çamaşır suyu içirildiği açıklandı.

Evening Standard’da yer alan habere göre, ülkenin başkenti Londra ’da bulunan Greenwich Üniversitesi’nde okuyan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Motaz Zaid, geçen hafta Cuma günü zorla bir arabaya bindirildi. Zaid’in arkadaşlarından birinin aracın içindekileri engellemeye çalıştığı ve bunun sonucunda sırtı ve bacaklarından birkaç kez bıçaklandığı ifade edildi.

YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ GÖRÜYOR

İki hafta önce yaptığı bir araba kazası sonucu bir aracı çizmesi nedeniyle kaçırılan Zaid’e penseyle işkence yapıldığı, zorla çamaşır suyu içirildiği ve yakıldığı açıklandı. İngiltere polisinden yapılan açıklamada, “Soruşturmamız sürüyor ve kurbanla ve yakınlarıyla yakın bağlantı içindeyiz. Kurban şu anda hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi görüyor” ifadesi kullanıldı.

Zaid’in görme kaybı yaşayıp yaşamayacağı henüz bilinmiyor. Oğlunun kaçırılması hakkında konuşan baba Azz Zaid, “Oğlumu öyle gördüğümde kalbim kırılıyor. Bir insanın başka bir insana bunu yapabileceğine inanamıyorum” dedi.