Arap uçakları Sana´yı vurdu, 40 sivil öldü

Arap uçakları Sana´yı vurdu, 40 sivil öldü
Arap uçakları Sana´yı vurdu, 40 sivil öldü
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçakları Sana´yı vurdu. Kameralar tarafından saniye saniye görüntülenen bombardımanda 40 sivil hayatını kaybetti.

RADİKAL - Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçakları, saldırıların altıncı gününde Yemen'in başkenti Sana çevresindeki Scud füze mevzileriyle vurdu. Bombardıman sırasında meydana gelen ve kameralar tarafından saniye saniye görüntülenen patlamalarda 40 sivil hayatını kaybetti.

El Arabiya'nın haberine göre, dün gece Arap koalisyonuna bağlı hava unsurlarının Husilere yönelik yaptığı hava saldırıları altıncı gecede yine başkent Sana'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile füze bataryaları üzerinde yoğunlaşırken, ülkenin kuzeyinde bir mülteci kampına füze düşmesi sonucu en az 40 sivil hayatını kaybetti.

Bu arada Mısır donanmasına bağlı savaş gemileri de ülkenin güneyindeki Aden Limanı'nı bombalarken, Husilerin Aden'e ilerlediği haberleri geliyor.

Husilerin geçen ay başkent Sana'yı ele geçirmesinden sonra Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansur Hadi kısa bir süre önce Aden'e kaçmıştı. DHA


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  mülteci

  ,

  Füze

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  sivil