Araştırma: Daha çok seks, daha çok para

Araştırma: Daha çok seks, daha çok para
Araştırma: Daha çok seks, daha çok para
İngiltere'de 7 bin 500 kişiyle yapılan bir araştırmada daha çok seks yapanların daha çok para kazandığı bulgusuna ulaşıldı.

RADİKAL -  İngiltere 'de bulunan Cambridge Anglia Ruskin Üniversitesi'nde yapılan araştırma, düzenli cinsel hayatı olanların daha çok para kazandığını ortaya koydu.

The Mirror'ın haberine göre, Ekonomist Dr. Nick Drydakis başkanlığında yürütülen çalışmada, 7 bin 500 kişinin cinsel hayatları ve işleri hakkında verdiği bilgilerden yararlanıldı. Drydakis araştırmasında, daha çok seks yapan katılımcıların daha çok para kazandığı sonucuna ulaştı. Araştırmaya göre, haftada iki ya da üç kez seks yapanlar, daha az seks yapanlara göre yüzde 4.5 daha fazla kazanıyor. Sağlık sorunu yaşayan ve cinsel hayatları daha aktif olanlar ise benzer sorunlar yaşayıp daha az seks yapanlara göre yüzde 1.5 daha çok kazanıyor.

Yavru fil ünlü avcıyı ezip öldürdü

Oyuncağı alacaktı, makineye sıkıştı

' SOSYAL KAYGI VE DEPRESYONA NEDEN OLUYOR'

Uluslararası Manpower dergisinde yayınlanan araştırmada, "cinsel aktivitenin sağlık, yaşam kalitesi ve esenlik ölçüsü olarak kabul edilebileceği" bilgisi yer aldı.

Cesetlerin taşınmasını böyle izledi

Konuya ilişkin Telegraph'a konuşan Dr. Drydakis, "Teori, insanların sevmeye ve sevilmeye, cinsel olarak ya da değil, ihtiyacı olduğu sonucunu doğurdu. Bu unsurların olmayışı, insanların yalnızlığa, sosyal kaygı ve depresyona daha yatkın olmasına neden oluyor. Tüm bu faktörler de onların çalışma hayatını etkiliyor" dedi. (Hürriyet)

Maymuna makyajlı işkence

At maskesi takan ve para verenleri üzerinde gezdiren adamın acı hikayesi

Ailesi 'tecavüzü sakla' dedi, kendini yaktı


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  İngiltere

  ,

  Yaşam

  ,

  Seks

  ,

  Para

  ,

  Ünlü

  ,

  sosyal