Arjantin Devlet Başkanı'ndan köpeği olanlara yeni yıl hediyesi

Arjantin Devlet Başkanı'ndan köpeği olanlara yeni yıl hediyesi
Arjantin Devlet Başkanı'ndan köpeği olanlara yeni yıl hediyesi
Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner yeni yıl için hayvanseverlere büyük bir hediye verdi. Facebook hesabından paylaştığı mesajında Argentine Airlines'ın uçuş politikasında değişikliğe gideceğini ve yolcuların yanlarına küçük olması şartıyla köpeklerini alabileceğini açıkladı.

RADİKAL - Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner yılbaşı dolayısıyla yayınladığı mesajında alışılmışın dışında bir yenilik getirdi.

Sözcü 'de yer alan habere göre, Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner, yayınladığı yeni yıl mesajında ülkenin havayolu şirketi olan Argentine Airlines’ın uçuş politikasında değişikliğe gidileceğini, buna göre yolcuların uçağa binerken yanlarına küçük olması şartıyla köpeklerini alabileceğini belirtti.

Resmi Facebook sayfasında küçük köpeğinin bulunduğu bir fotoğrafı paylaşan Arjantin lideri, köpeklerin sahiplerinde kopmaması gerektiğini düşündüğünü ve bu sebepten dolayı küçük olması kaydıyla yolcuların köpeklerini yanlarına alabileceğini söyledi.

Fernandez; ‘Artık Argentine Airlines ile uçarken minik köpeklerinizi yanınıza alabilirsiniz. Ama dikkat edin, sadece küçük köpekler. 50 kiloluklar almayın! Yanlızca 2 kg olanları alabilirsiniz’ dedi.

Fernandez’in bu paylaşımı okuyucular tarafından ilgiyle karşılandı. Paylaşım 42 bin beğeni aldı.