Arjantin'de 'şeytan çıkarma' ayini: Tecavüz edip gözlerini çıkardılar

Arjantin'de 'şeytan çıkarma' ayini: Tecavüz edip gözlerini çıkardılar
Arjantin'de 'şeytan çıkarma' ayini: Tecavüz edip gözlerini çıkardılar
Arjantin'de 16 yaşındaki bir genç kız, 'şeytan çıkarma ayini' gerekçesiyle bir grup tarafından tecavüze uğradıktan sonra kendi kız kardeşi tarafından gözlerinin çıkarılmasına maruz kaldı. Genç kız hastanede yaşam savaşı veriyor.

RADİKAL – Arjantin ’in Chaco bölgesinde bulunan General Pinedo köyünde bir ‘şeytan çıkartma’ ayinine maruz kalan 16 yaşındaki genç kızın tecavüze uğradıktan sonra kız kardeşi tarafından gözlerinin çıkarıldığı bildirildi. Genç kız hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

İngiliz Mirror gazetesinin haberine göre, genç kızın ailesi, kızlarını ‘şeytanın ele geçirdiğini’ düşündüklerini ve kızı kurtarmak için yardım aradıklarını belirtti. Genç kızın gözlerini oyan kız kardeşi, talihsiz genci ele geçiren şeytandan kurtarmak için ‘ona acı verilmesi’ gerektiğini, gözlerinin oyulmasının şeytanı ‘kaçırabileceğini’ söyleyerek şaşkınlık yarattı. Genç kızın ablası, köyün dinle sorumlu merkezinin kendisine bıçak aldığını ve kardeşinin ‘iyileşmesi için’ gözlerini oyan kişinin kendisi olması gerektiğini belirtti.

Ayine dahil olanların polis tarafından arandığı belirtilirken, Komiser Pablo Almiron, “22 yıllık kariyerimde böyle bir olay ilk kez başıma geliyor” dedi.


  ETİKETLER:

  Arjantin

  ,

  Kız

  ,

  Yaşam

  ,

  general

  ,

  genç