Arjantin'de Survivor kazası: Bu yapımcının ilk vukuatı değil

Arjantin'de Survivor kazası: Bu yapımcının ilk vukuatı değil
Arjantin'de Survivor kazası: Bu yapımcının ilk vukuatı değil
Arjantin'de Survivor (Dropped) adlı programın çekim ekibi ve yarışmacılarını taşıyan helikopterlerin çarpışmasının yankıları sürüyor. 10 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından gözler daha önce de bir kazayla gündeme gelen yapımcı şirkete çevrildi.

RADİKAL – Arjantin'de And Dağları yakınlarındaki La Rioja bölgesinde iki helikopterin çarpışması sonucu 10 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından gözler Survivor (Dropped) yarışmasının yapımcı şirketi Adventure Line Productions'a çevrildi.

BBC'de yer alan habere göre, sadece iki yıl önce şirketin yapımcılığını üstlendiği 'Survivor' programı 'Koh-Lanta'da bir yarışmacı Kombaçya'daki çekimlerin ilk günü hayatını kaybetti. Yarışmacılardan 25 yaşındaki Gerald Babin'in halat yarışmasına katıldıktan sonra kalbi durdu. Babin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu olaydan yaklaşık bir hafta sonra ise 38 yaşındaki doktor Thierry Costa, geride bir not bırakarak intihar etti. Costa son mesajında, medyada yer alan haberlerin şöhretine gölge düşürdüğünden şikayet ediyordu. Tüm bu felaketlerden sonra ise yarışma 2013 yılında yayınlanmadı.

Arjantin'de Survivor kazası: 10 ölü

Kazada hayatını kaybedenler arasında, 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan yüzme şampiyonu Camille Muffat, 2008 Pekin Olimpiyatları'ndan bronz madalyayla dönen boksör Alexis Vastine ile ünlü kadın yelkenci Florence Arthaud da bulunuyor. ( Hürriyet