Aşırı sağcı lider Madonna'nın teklifini kabul etti

Aşırı sağcı lider Madonna'nın teklifini kabul etti
Aşırı sağcı lider Madonna'nın teklifini kabul etti
Fransa'da Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Marine Le-Pen,  kendisini sert şekilde eleştiren pop şarkıcısı Madonna'nın yüz yüze görüşme talebini kabul ettiğini açıkladı.

RADİKAL - Fransa 'da, aşırı sağcı ve ırkçı lider Marine Le-Pen ile pop yıldızı Madonna arasındaki gerginlik, yüz yüze görüşme safhasına geldi. Ne var ki buluşmanın zamanı henüz belli değil! 

İkili arasındaki gerginlik, Madonna'nın, 2012'deki bir konserinde  Marine Le-Pen'i ‘ Nazi ’ kılığında göstermesi, partisini de faşist’ olarak tanımlamasıyla başlamıştı. Fransız siyasetçi, Madonna hakkında dava açağını duyurmuş ve "Ağzının payını Fransa'ya geldiğinde veririz" demişti.

İLK ÖNCE HAYIR DEDİ 

Madonna önceki gün Fransa'daydı ve bir televizyon kanalının canlı yayınına katıldı. Pop yıldızına, programda, Fransa'da 22 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi Le-Pen'in partisinin ilk sırada olması soruldu. Le-Pen'le aralarında krizin de hatırlatıldığı Madonna, "Onu daha iyi anlamak için baş başa görüşmek istiyorum. Sadece Fransa değil dünyadaki insan hakları konusunda neler düşündüğünü duymak istiyorum" dedi.

Bu çağrıya ilk başta 'hayır' yanıtı veren Le-Pen, son açıklamasında, alaylı biçimde Madonna ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi. Aşırı sağcı siyasetçi, "Madonna, 2012 yılında günah işlediğini ve bundan vazgeçmeye çalıştığını söyledi. Herkesle görüşmeye hazırım, her günah affedilir. Kalıplaşmış düşüncelerinden çıkmak istiyorsa kendisiyle görüşebilirim" dedi. 

MADONNA'NIN BİR SONRAKİ ZİYARETİNDE

Ancak Le-Pen, bu buluşmanın, 22 Mart yerel seçim kampanyasını yürüttüğü için şu an gerçekleşemeyeceğini ve Madonna'nın bir dahaki Fransa seyahatinde kendisiyle görüşebileceklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Fransa

  ,

  Nazi

  ,

  Madonna

  ,

  yerel seçim