Assange'ın yeri biliniyor

Assange'ın yeri biliniyor
Assange'ın yeri biliniyor
Julian Assange'ın avukatı ve Independent gazetesi, İngiliz polisinin Wikileaks'in kurucusu Assange'ın yerini bulduğunu duyurdu

LONDRA/AA

Wikileaks ’in kurucusu Julian Assange 'ın avukatı Mark Stephens, İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın ve birçok ülkenin güvenlik servislerinin Assange'ın nerede olduğunu bildiğini belirtti. Ancak Stephens, Assange'ýn yeriyle ilgili bilgi vermedi.

Assange'ın bir fotoğrafı eşliğinde ''Assange nerede? Assange ne istiyor? Ve Assange bundan sonra ne yapacak?'' sorularını manşetine taşıyan İngiliz gazetesi Independent da , polis teşkilatı Scotland Yard'a atfen Assange’ın yerinin ve telefon numaralarının bilindiğini yazdı.

Habere göre Assange'ın ülkenin güneydoğusunda bir yerde bulunuyor. Gazete, firari olduğu iddialarına karşın Assange'ın yerini bir aydır bilen polisin gözaltına alınması için resmi bir talimatın teşkilata ulaşmadığını da aktarıyor. İndependent, arkadaşlarının Assange'ın gece gündüz baskı altındaki internet sitesini hackerlardan korumak için mücadele verdiğini belirterek, Wikileaks kurucusuna yönelik tepkilerin özellikle hükümet liderlerinden yoğunlaştığına dikkat çekiyor.