Astronot Kelly'in fotoğrafı 'UFO' tartışması başlattı

Astronot Kelly'in fotoğrafı 'UFO' tartışması başlattı
Astronot Kelly'in fotoğrafı 'UFO' tartışması başlattı
Sosyal medya tartışma konusu, 236 gündür Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) yaşayan Scott Kelly'nin Twitter'da paylaştığı kare oldu. Söz konusu karedeki cismin bir 'UFO'ya ait olduğunu belirten kullanıcılar yeni bir tartışma başlattı.

Twitter ve Instagram gibi platformlar üzerinde en çok takipçi edinen isimlerden biri olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) çalışanı Scott Kelly, sosyal medyada paylaştığı kare ile gündeme geldi.

236 gündür ISS'de yaşayan Kelly'nin Twitter'da paylaştığı karede bir nesnenin olduğunu belirten pek çok sosyal medya kullanıcısı bunun bir 'UFO'ya ait olduğu iddiasında bulundu.

Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline gelen karenin ISS'nin bir yansıması veya bir parçası olduğunu belirtenlerin sayısı da az değil.

Bu ilk defa yaşanan bir olay değil. Daha önce NASA'nın Mars'taki aracından gönderilen fotoğraflarda yer alan şekiller uzaylı izi taşıdığı gerekçesiyle gündeme gelmişti.

27 Mart'ta Kazakistan'dan ISS'e gitmek üzere yola çıkan Kelly, 1 yıl boyunca uzayda kalarak NASA adına bir rekor da kırmış olacak.


  http://www.radikal.com.tr/147667514766751

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kuvvetle muhtemel MADE in CHINA (ZIMBA) - nickodin

  Sağ köşedeki asimetrik-konkav-diskoid ışık görüntü dışında fotonun diğer kısmı çok net.Aynı zamanda, olması gerektiği gibi ışığı yansıtmış ve kırınıma uğratmış. Bence tel zımbanın ''sol'' tel bükme yatağı veya zımba telinin ''o'' ayağı biçimsiz ya da yamuk; fotoğrafdaki diğer ayak farklı delinmiş.Muhtemel, eski UFO ''yanılsamaları-aldatmacaları''na bir gönderme.