Atina Belediye Başkanı Kaminis'e yumruklu saldırı

Atina Belediye Başkanı Kaminis'e yumruklu saldırı
Atina Belediye Başkanı Kaminis'e yumruklu saldırı
Altın Şafak Partisi Milletvekilinin yumruğu 12 yaşındaki çocuğa isabet etti

ATİNA - Yunanistan'da aşırı sağcı Altın Şafak Partisi Milletvekili Yorgos Germenis'in, Atina Belediye Başkanı Yorgos Kaminis'e yumruk atmaya çalıştığı bildirildi.

Olayın, Atina Belediyesinin, Altın Şafak Partisi üyelerinin bu sabah Sintagma Meydanı'ndaki bir etkinlikte sadece Yunanlara yemek dağıtmak istemesine izin vermemesinin ardından, Başkan Kaminis'in belediyeye bağlı erzak dağıtım merkezini ziyareti sırasında yaşandığı belirtildi.

YUMRUK 12 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUNA GELDİ

Germenis'in Kaminis'e yumruk savurduğu ancak yumruğun, merkeze babası ile erzak almaya gelen 12 yaşındaki bir kız çocuğuna isabet ettiği kaydedildi.

Olaydan sonra bir radyo programına konuşan Kaminis, olay sırasında Germenis'in silahını çıkarmaya çalıştığını ifade ederek, "Eli silahındaydı. Silahını çıkarmaya çalıştı. Bu olayın, yetkilileri ve vatandaşları düşündürmesi gerekir. Bu, gerginliği tırmandırma taktiğidir. Fakat biz soğukkanlılıkla cevap veriyoruz" dedi.

‘KURBANLARI 12 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR’

Hükümet Sözcüsü Simos Kedikoğlu da Belediye Başkanı Kaminis'e yönelik saldırıyı kınadı.

Kedikoğlu yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanına yönelik saldırıyı net bir şekilde kınıyoruz. Kurbanları 12 yaşındaki çocuklar olan aşırıcılık bizim demokrasimize uygun değildir" ifadelerini kullandı.(aa)