ATM cihazı böyle çalındı

ABD'de bir mağaza içinde bulunan ATM cihazı hırsızlar tarafından çalındı

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 MURAT VAROL 

 Hırsız, kamyonete bağlanan kayışı ATM cihazının etrafına dolayarak yerinden çıkarmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Daha sonra ATM cihazını yerinden kendi çıkaran hırsız kamyonete yükleyerek kayıplara karıştı. Olaydan bir süre sonra polis tarafından bulanan ATM cihazından hırzıların para alamadığı öğrenildi. Hırsızlık anı mağazanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Hırsızlık geçtiğimiz pazar günü Washington'daki Beaverton bölgesindeki bir mağazada meydana geldi. Yüzünü atkı ve bere ile kapatan hırsız ve arkadaşı kamyonette mağazının önüne geldi. Mağazanın kapısını elindeki çekiç ile vurarak açan hırsız daha sonra mağaza içinde bulunan ATM cihazının etrafına bir ucunu kamyonete bağladıkları kayışı doladı.

Diğer hırsız ise kamyoneti hareket ettirerek ATM cihazının yerinden çıkarmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Hırsız daha sonra ATM cihazını yerinden kendi çabaları ile çıkardı. Devirdiği ATM cihazını kamyonete yükleyen hırsız daha sonra olay yerinden diğer arkadaşı ile birlikte hızla uzaklaştı. Hırsızlık anı mağazanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Hırsızların kamyonete yükleyip götürdükleri ATM cihazı birkaç saat sonra Beaverton'daki Hall Bulvarı'nda polisler tarafından bulundu. ATM cihazı kullanılamaz hale gelirken hırsızların içindeki parayı alamadıkları öğrenildi

Polis ekipleri, güvenlik kameraları tarafından görüntülenen hırsızı yakalamak için araştırmalarını sürdürüyor. (dha)


    ETİKETLER:

    WASHINGTON