Avrupa Birliği'nden Ankara için başsağlığı mesajı

Avrupa Birliği'nden Ankara için başsağlığı mesajı
Avrupa Birliği'nden Ankara için başsağlığı mesajı
Avrupa Birliği, Ankara'daki patlamaların mağdurları için başsağlığı mesajı yayımladı.

RADİKAL - Avrupa Birliği (AB), Ankara 'daki saldırının mağdurları için yayımladığı başsağlığı mesajında, "Türk yetkililerle ve Türk toplumuyla olan ortaklığımız ve bağlılığımız bütün seviyelerde, her zamankinden çok daha güçlü" ifadesi kullanıldı.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonu'nun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın Ankara'daki saldırıya ilişkin yaptığı ortak açıklamada, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilendi. Açıklamada, Ankara Tren İstasyonu yakınında barışçıl bir yürüyüşe katılmayı planlayan insanların, bombalı saldırıda hedef alındığı, birçok insanın hayatını kaybettiği ve yaralandığı belirtildi.

Ankara'daki patlamada 86 kişi hayatını kaybetti, 186 kişi yaralandı

BİRLİK MESAJI

Türk insanının ve yetkililerin acılarının paylaşıldığı kaydedilen açıklamada, "Saldırı mağdurlarının ailelerine içten başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyoruz. Türk insanı ve bütün siyasi güçler, terörizme ve ülkedeki istikrarı bozmaya çalışanlara karşı birlik halinde durmalı" ifadeleri kullanıldı.

Katliamda can verenler arasında 9 yaşında bir çocuk da var

Açıklamada, AB'nin toplumları bozmaya ve istikrarsızlaştırmaya çalışanları mağlup etmekte kararlı olduğuna işaret edilerek, " Türkiye 'de şiddete ve terörizme karşı mücadele eden bütün insanların yanında yer alıyoruz. Türk yetkililerle ve Türk toplumuyla olan ortaklığımız ve bağlılığımız bütün seviyelerde, her zamankinden çok daha güçlü" değerlendirmesinde bulunuldu. (AA)

Bahçeli: Türkiye AKP'nin teröre sempatik bakışının bedelini ödemektedir

Çipras'tan Ankara için taziye mesajı

Ankara'daki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi