Avrupa Parlamentosu'ndan 'soykırım' açıklaması

Avrupa Parlamentosu'ndan 'soykırım' açıklaması
Avrupa Parlamentosu'ndan 'soykırım' açıklaması
AP Başkan Yardımcısı Antonio Tajani, tüm Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin 'Ermeni Soykırımı'nı tanımasına ilişkin tasarı hakkında açıklamada bulundu.

RADİKAL - Avrupa Parlamentosu (AP) Başkan Yardımcısı Antonio Tajani, AP'de yarın oylamaya sunulacak, ‘Ermeni Soykırımı’nı tüm Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin tanımasına ilişkin tasarı hakkında açıklamalarda bulundu.

Tajani, “Biz şimdiki değil, 100 yıl önceki Türkiye 'yi cezalandırıyoruz. Türklere de aynı şey yapılmış olsa, onlara da zarar gelmiş olsa, onlar için de aynısını yapardık. Türkiye Ermeni soykırımını kabul etmekle önemini yitirmez” dedi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/133524213352423

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eşitlik? - user655961

  Acaba lütfedip aynı cezadan 100 yıl önceki Fransa'ya yahut 20 yıl önceki Sırbistan'a verirler mi? Hiç sanmıyorum... Kızılderili meselesini hiç açmıyorum bile. Türkiye, Avrupa Birliği'ni elinin tersiyle itmekle de itibarından bir şey kaybetmez bu arada.

  Neden biz cözmuyoruz? - AT1928

  Dun Mehmet Barlas da NTV'de söyledi - ermeni halkina karsi islenen muthis bir insan sucu var ortada. Soykirimla da kalmamais, insan ticareti, seks köleligi dahil her turlu insanlik sucu islenmis ve Turkiye hala "arsivleri acalim" diyor. Sorunu cözmenin tek yolu, islenen bu insanlik sucunu kabul etmektir. Bu da Turkiye'yi yuceltir ve daha saygin bir ulke yapar. Ayrica, bu kozu da baskalarinin elinden almis oluruz.

  itibar - user383887

  AKP iktidarı SARAY yaptı ama Türkiye'nin saygınlığını, itibarını SIFIRLADI.. Avrupa Birliği (AB) parlamentosu. "AB ülkelerin tümü "Ermeni Soykırımını tanısın" diye karar alacakmış.