Avustralya IŞİD'i ilk kez vurdu

Avustralya IŞİD'i ilk kez vurdu
Avustralya IŞİD'i ilk kez vurdu
ABD öncülüğünde kurulan IŞİD karşıtı koalisyonun bir parçası olan Avustralya, Suriye'deki örgüt hedeflerini ilk kez vurdu.

RADİKAL -  ABD öncülüğünde IŞİD hedeflerine karşı devam eden hava saldırısına katılma kararı alan Avustralya, Suriye 'deki örgüt hedeflerine ilk saldırısını gerçekleştirdi. Avustralya savaş uçaklarının Suriye'de bulunan IŞİD hedeflerini ilk kez vurduğunu duyuran Savunma Bakanı Kevin Andrews, operasyonun iki gün önce gerçekleştiğini açıkladı.

Avustralya savaş uçaklarının IŞİD'e ait zırhlı personel taşıyıcıyı füzeyle vurduğunu belirten Andrews, operasyonun yapılış tarihinden iki gün sonra açıklama kararını savundu ve "Operasyonları normalde olacağı veya olduğu gün açıklamıyoruz" ifadesini kullandı. Savunma Bakanı Andrews, operasyon hakkında daha detaylı bilgiyi parlamentoda yapacağı konuşmada açıklayacağını sözlerine ekledi.

Rojava'da PYD ve peşmerge savaşacak

GEÇEN HAFTA DUYURMUŞTU

Irak 'ta terör örgütü IŞİD'e karşı koalisyon güçleri ile hava harekatına katılan Avustralya, geçen hafta aldığı kararla Suriye'deki IŞİD hedeflerine karşı düzenlenen hava operasyonlarına da katılacağını duyurmuştu. (AA)

Esad: Eğer mültecilerin kaderi Avrupalıları endişelendiriyorsa, teröristlere desteklerini kessinler

Putin: IŞİD, Mekke, Medine ve Kudüs'ü tehdit ediyor