Avustralya'daki bara tepki yağıyor

Avustralya'daki bara tepki yağıyor
Avustralya'daki bara tepki yağıyor
Avustralya'da müşterilerine, meyveleri çıplak kadınların üzerinde servis eden bara tepki yağıyor.

RADİKAL – Avustralya’nın Sydney kentinde bir barın, çıplak kadınlar üzerinde meyve servisi yapması tepki çekti. Açılış gecesinde tropikal temalı bir parti düzenleyen Cruise adlı bar, kadınların meyveyle kaplı olduğu fotoğrafları Facebook’ta yayınladı.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre, sosyal medya kullanıcılarının tepki yağdırdığı fotoğrafları paylaşan bar sahipleri, “Açılış için inanılmaz bir geceydi! Daha fazla fotoğraf için yarını bekleyin” yazdı. Bir kullanıcı bunun üzerine, “ Kadın bedenine olan hor görüşünüzü ve onları bir tabak olarak görmenizi kınıyorum, dışarı çıktığım zaman mekânınıza gelmeyeceğimi biliniz” yorumunda bulundu.

Ulrike Zimmerman adlı başka bir kullanıcı ise, “Aklınızı mı kaçırdınız? Kadınları tabak olarak kullandığınız bu davranışınız yalnızca zevk sahibi olmadığınızın göstergesi dışında, kadınları birer obje haline getirmektedir” ifadesini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/142327014232701

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Oto fuarlarında görüntü olsun diye araç başına ikişer ikişer dağıtılan, onar metre ara ile koridorlara dizilen, sıfır mini etekle toplantılarda görevlendirilen, kumar krupiyeliği yapan, sırf görüntü, poz ve dekor malzemesi olarak kullanılan, yüzlerce-binlerce diğer örneklere ne diyeceksiniz? Bizim gazetelerde bile "şehirde yağmur" haberi vermek için mini etekli kadınlı fotoğraf kareleri aranıyor. Çağdaş dünyada kadının/kadınlığın başka bir kullanım alanı var mı? O işler için kaç bin kadın can atıyor, biliyor musunuz, çoğu da okumuş? Ne bekliyordunuz ki? Neyi eleştiriyorsunuz? Alan razı veren razı.