Avusturya'da mülteci faciasında ölü sayısı 71

Avusturya'da mülteci faciasında ölü sayısı 71
Avusturya'da mülteci faciasında ölü sayısı 71
Avusturya'da dün bir kamyon içinde ölü bulunan mülteci sayısının 71 olduğu açıklandı. Mültecilerin havasızlıktan boğularak öldüğü düşünülüyor.

RADİKAL - Avusturya’nın doğusundaki Parndorf kasabası yakınlarında bir otoyol kenarında bulunan kamyondaki ölü mülteci sayısı 71 olarak açıklandı. Aralarında Suriyelilerin de bulunduğu mültecilerin havasızlıktan boğularak öldüğü düşünülüyor.

Reuters’ın haberine göre, Avusturya’nın Burgenland bölgesinin Emniyet Müdürü Hans Peter Doskozil, ölü bulunan 71 kişiden 8’inin kadın ve 4’ünün çocuk olduğunu duyurdu. Çocuklar arasında 1-2 yaşlarında bir kız bebeğin ve 8-10 yaşlarında üç erkek çocuğun olduğu ifade edildi. Olayla ilgili Macaristan’da üç kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, yetkililer Bulgaristan-Macaristan merkezli bir kaçakçılık çetesinden şüphelendiklerini açıkladı. Yakalananların çete liderlerinden olmadığı aktarıldı.

Mülteciler kamyonda ölü bulundu

DÜN 50 OLARAK AÇIKLANMIŞTI

Cesetler arasında bir ‘Suriye seyahat belgesi’ bulunduğu kaydedilirken, belgenin incelemelere yardımcı olması bekleniyor.

Avusturya’nın doğusundaki Parndorf kasabası yakınlarında bulunan kamyondaki ölü sayısı dün yaklaşık 50 olarak açıklanmıştı. İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitnet ise Eisenstadt kentinde düzenlediği basın toplantısında “ Bugün kara bir gün” demişti.  

Danimarka'dan Türkiye'ye mülteci önerisi

Sınırda bir 'Fenerbahçeli'

Times: Suriyeli mülteci, Türkiye'den Yunan adalarına yüzerek geçti