Aylan'ın fotoğrafı ile ırkçı paylaşım...

Aylan'ın fotoğrafı ile ırkçı paylaşım...
Aylan'ın fotoğrafı ile ırkçı paylaşım...
Almanya'da bir kişi Facebook'ta 'Berlin kendini savunuyor' isimli sayfa açarak Aylan'ın fotoğrafını "Biz üzülmüyoruz, aksine seviniyoruz! Sadece bir mülteci, bir mülteci daha azaldı" yazdı. Bu ırkçı paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldı.

Alman ırkçılardan ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan üç yaşındaki Aylan Kurdi'y büyük saygısızlık. "Berlin wehrt sich- Berlin kendini savunuyor" isimli sayfa açarak Aylan'ın fotoğrafını "Biz üzülmüyoruz, aksine seviniyoruz! Sadece bir mülteci, bir mülteci daha azaldı: Deniz çok sayıda mülteciyi yuttu" mesajı ile paylaşan Alman ırkçı, polis tarafından gözaltına alındı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Welt Online gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, tepki çeken söz konusu paylaşım hakkında harekete geçen Berlin polisinin, Berlin-Hellersdorf'ta yaşayan 26 yaşındaki kişi hakkında soruşturma başlattığını yazdı. Haberde bir gün içerisinde 2 bin 500 kişinin sayfaya girerek paylaşımı yapanlara tepki verdiği aktarılırken, Facebook'tan söz konusu paylaşımı kaldırması istendiği bildirildi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, sığınmacılara karşı aşırı sağcıların olası tepkilerine dikkat çekmiş ve kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini açıklamıştı.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/142884814288485

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - darkknight44

  O fotografa Turkiyeden de bir suru irkci yorum yapildi. Almanyadakini gorup haberlestiriyorsunuz da burdakileri neden girmuyorsunuz. Zihniyetiniz degismedi gitti. Butun dunya kotu bir siz iyisiniz.

  Uzakta aramayın - Derinyamac

  twitter'da bir haftadır Türkiye'de onlarca faşist, ırkçı twit atıldı. Ne oldu bir soruşturma açıldı mı birinin adına. 'en iyi kürt ölü kürt' twitleri atılırken radikal nerdeydin...

  Almanya ırkçı mı? - legendary

  Bu olaya konu olan paylaşım en alasından su katılmamış ırkçılık. Zaten bunun üzerinden değerlendirmeyeceğim. Genel olarak baktığımızda Avrupa'da mültecilerin insani bir kriz durumunda oldukları gözetilerek yardım etme gayreti artıyor. Bilhassa Almanya yükün büyük kısmını sırtlanma olgunluğunu gösterdi... Ama ben bizdeki deformasyon ve histerik Batı karşıtlığından bahsetmek istiyorum. Bakın Almanya bu olay sonrası söz konusu ırkçıyı tutuklamış, nefret suçundan yargılanacaktır. Çoğu kişi bilmez ancak Almanya neo-nazileri fişleyen bir ülkedir. Bu gruplara üye olanlar bilinir. Biz ise faşistimize, katilimize kamu görevlileri eşliğinde eline bayrak tutuşturarak poz verdiren ülkeyiz. Sonrada aynaya bakmadan maziyi eşeleyerek Almanya'ya ve diğer AB ülkelerine ders vermeye kalkarız. Türkiye'de nefret suçları AB'den kat be kat fazladır. Yasal yaptırımı yoktur. Yasa çıksa ne olur. Kağıt üzerinde kalır çünkü onu uygulayacak bir hükumet iradesi ve halk desteği yoktur. Dikkat edin halk desteği de yoktur. Önceki yazılarımda da belirtmiştim AB halkları ırkçı değil elitisttir. Bu millettten bağımsız bir tercihtir. Kendi milletimizden bile olsa biz de komşumuzun, etrafımızdaki insanların biraz elit olmasını tercih etmez miyiz! Bize baktığımızda ise yaygın bir faşizm görüyorum. Her fırsatta AB iktidarlarına işaret ederken, iktidardaki sağ (!) parti diyip mezhebini teşhir ederek bizlere "bunlar faşist" mesajı verme gereği hisseden medyamız, siyasetçilerimiz ve Anadolu insanı acaba Hristiyan Demokratların olgunluğu, insanlığı karşısında biraz utanır mı? Hiç sanmam...

  Irkçılık her yerde.. - user1130922

  En azından haberin iyi bir tarafı var Almanya ırkçı yaratıklar için yasal işlem yapabiliyor. Bunun aynısını türkiye için diyebiliyor muyuz. keşke haberin devamında türkiyedeki yaratıkların isimlerini bile saklamadan yaptıkları ırkçı paylaşımlarınada yer verseydiniz.

  uzaklarda arama - user759121

  ALmanya'ya kadar gitmenize gerek yok aynısından burda çokça var