Aylan'ın fotoğrafı ile ırkçı paylaşım...

Aylan'ın fotoğrafı ile ırkçı paylaşım...
Aylan'ın fotoğrafı ile ırkçı paylaşım...
Almanya'da bir kişi Facebook'ta 'Berlin kendini savunuyor' isimli sayfa açarak Aylan'ın fotoğrafını "Biz üzülmüyoruz, aksine seviniyoruz! Sadece bir mülteci, bir mülteci daha azaldı" yazdı. Bu ırkçı paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldı.

Alman ırkçılardan ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan üç yaşındaki Aylan Kurdi'y büyük saygısızlık. "Berlin wehrt sich- Berlin kendini savunuyor" isimli sayfa açarak Aylan'ın fotoğrafını "Biz üzülmüyoruz, aksine seviniyoruz! Sadece bir mülteci, bir mülteci daha azaldı: Deniz çok sayıda mülteciyi yuttu" mesajı ile paylaşan Alman ırkçı, polis tarafından gözaltına alındı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Welt Online gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, tepki çeken söz konusu paylaşım hakkında harekete geçen Berlin polisinin, Berlin-Hellersdorf'ta yaşayan 26 yaşındaki kişi hakkında soruşturma başlattığını yazdı. Haberde bir gün içerisinde 2 bin 500 kişinin sayfaya girerek paylaşımı yapanlara tepki verdiği aktarılırken, Facebook'tan söz konusu paylaşımı kaldırması istendiği bildirildi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, sığınmacılara karşı aşırı sağcıların olası tepkilerine dikkat çekmiş ve kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini açıklamıştı.

DHA