Aylan'ın fotoğrafını gördükten sonra düğünlerini iptal ettiler

Aylan'ın fotoğrafını gördükten sonra düğünlerini iptal ettiler
Aylan'ın fotoğrafını gördükten sonra düğünlerini iptal ettiler
Torontolu bir çift, cesedi Bodrum sahiline vuran 3 yaşındaki Suriyeli çocuk Aylan Kurdi'nin fotoğrafını gördükten sonra mülteci aileye yardım için düğünlerinden vazgeçti.

RADİKAL - Kanadalı bir çift Suriyeli bir mülteci aileye yardım için düğünlerinden vazgeçti. Samantha Jackson ve Farzin Yousefian nikah kıymakla yetindi ve davetlilerden Kanada'ya yerleşecek bir Suriyeli aileye yardım etmelerini istedi. Torontolu çift, cesedi Bodrum sahiline vuran 3 yaşındaki Suriyeli çocuk Aylan Kurdi'nin fotoğrafının yayımlandığı sırada düğün hazırlıkları yapıyordu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, çift düğünlerinin Suriyeli mültecilere yardım için bir fırsat olabileceğini düşündüklerini söyledi. Kanada, bu yılın sonuna kadar Suriye'den 25 bin mülteci kabul edeceğini açıklamıştı. Jackson'ın düğünlerini iptal kararından önce, Suriyeli mülteci ailelere destek vermek için gönüllü olduğu belirtildi.

HEDEF 20 BİN DOLAR

Yousefian, "Suriyeli ailelerin vermek zorunda kaldıkları kararları düşünmeden edemiyoruz. Bir Suriyeli ailenin Toronto'da yeni bir hayata başlayabilmesine yardımcı olabileceğimiz umuduyla planlarımızı değiştirdik" dedi. Kararlarına ailelerin ve dostlarının da destek verdiğini belirten Yousefian şimdiye kadar yaklaşık 17 bin dolar topladıklarını, bunu 20 bin dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.