Azerbaycan'da bir günlük yas

Azerbaycan'da bir günlük yas
Azerbaycan'da bir günlük yas
Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) 'Güneşli' yatağındaki 10. platformda yaşanan yangın ve kaza sonucu hayatını kaybedenlerin anısına ülke topraklarında yas ilan edildi.

RADİKAL - Azerbaycan'da petrol platformunda meydana gelen yangının ardından,1 işçinin hayatını kaybettiği ve 29 kişinin halen kayıp olduğu belirtildi. Yaşanan facia sonrasında, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından ülkede 1 günlük yas ilan edildi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) "Güneşli" yatağındaki 10. platformda yaşanan yangın ve kaza sonucu hayatını kaybedenlerin anısına ülke topraklarında yas ilan edildi. Ülke topraklarında ve Azerbaycan'ın yabancı ülkelerdeki diplomatik temsilciliklerinde devlet bayrakları yarıya kadar indirildi, eğlence içerikli etkinlikler ertelendi, radyo ve televizyonlara ve diğer medya organlarına şov programlarına yer vermemeleri tavsiye edildi.

Meydana gelen kazada 32 kişi kurtuldu, 1 kişi öldü, 29 kişi ise halen kayıp. Şu anda kayıp olan kişilerle ilgili arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. (Ali Kan/DHA)