'Bağdadi ABD'li rehineye tecavüz etti'

'Bağdadi ABD'li rehineye tecavüz etti'
'Bağdadi ABD'li rehineye tecavüz etti'
IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi'nin, ABD'li rehine Kayla Mueller'a işkence yaptığı ve tecavüz ettiği öne sürüldü.

RADİKAL – IŞİD’in rehin aldığı ve bu yıl hayatını kaybettiği açıklanan ABD ’li rehine Kayla Mueller’ın, örgüt lideri Ebubekir Bağdadi’nin tecavüzüne uğradığı iddia edildi. Terörle mücadele yetkililerine göre, Bağdadi Mueller’a işkence yaptı.

ABC News’a konuşan Mueller’ın ailesi, yaşasaydı 27 yaşında olacak kızlarının başına gelenleri doğruladı. Mueller’ın annesi Marsha ve babası Carl, yaptıkları açıklamada, “Bize Kayla’nın işkence gördüğünü ve Bağdadi’nin mülkü olduğunu söylediler. Bunu bize hükümet Haziran’da açıkladı” ifadesini kullandı.

ABD'den Suriye'de IŞİD'e ağır darbe

İsmini vermek istemeyen bir terörle mücadele yetkilisi, Bağdadi’nin Mueller’ı, ABD’nin operasyonuyla öldüren Ebu Seyyaf’ın evine getirdiğini belirterek, “Bağdadi Seyyaf’ın evindeydi. Kayla Mueller’ı bizzat kendisi teslim etti” dedi. Yetkili, Bağdadi’nin ilerleyen günlerde düzenli olarak bu evi ziyaret ettiğini ve Mueller’a cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdü. Seyyaf’ın evinde seks kölesi olarak esir tutulan 16 ve 18 yaşındaki iki Ezidi kız ve Seyyaf’ın eşi Ümmü Seyyaf’ın ABD’li yetkililere konu hakkında bilgi verdiği belirtildi.

IŞİD gözünü piramitlere dikti

Şubat ayının başlarında IŞİD, Mueller’ın ABD’nin Suriye’de düzenlediği hava bombardımanında öldürüldüğünü iddia etmişti. ABD’nin üç ay sonra düzenlediği kara operasyonuyla Ebu Seyyaf Suriye’de öldürülmüştü.  

IŞİD'in iki numarası el-Afri öldürüldü

Bağdadi'den 'silahlanma' çağrısı

'İngiliz birlikler ABD üniformalarıyla Suriye'de operasyona katıldı'