Bağdat'ta iki otele bombalı saldırı: 15 ölü

Bağdat'ta iki otele bombalı saldırı: 15 ölü
Bağdat'ta iki otele bombalı saldırı: 15 ölü
Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan iki otelin otoparklarına bombalı araçlarla saldırı düzenlendi. Saldırılarda en az 15 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

RADİKAL - Irak'ın başkenti Bağdat’ta 5 yıldızlı Babil ve Cristal otellerine gece yarısından hemen önce bombalı araçlarla saldırı düzenlendi. İlk patlama, Dicle Nehri’nin kenarında bulunan ve son zamanlarda yenilenen Babil otelin otoparkında meydana geldi.   

Al Jazeera'de yer alan habere göre, ikinci saldırı ise birkaç dakika sonra Cristal otele düzenlendi. Otelin park alanında bombalı araç infilak ettirildi. Patlamaların olduğu otoparklar alevler içinde kaldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi. Kent merkezinde de duyulan patlamalarda, en az 15 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer, 42 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Irak hükümeti bu yılın başlarında, gündelik yaşamın normale dönmesi için gece sokağa çıkma yasağını kaldırmıştı. Ancak yasağın kalkmasından bu yana Bağdat'taki bombalama olaylarında büyük artış yaşanıyor.


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  patlama

  ,

  Al Jazeera

  ,

  Gece

  ,

  saldırı

  ,

  Bağdat

  ,

  kent