Bakan, hediye kol saati yüzünden istifa etti

Bakan, hediye kol saati yüzünden istifa etti
Bakan, hediye kol saati yüzünden istifa etti
İtalya'da altyapı ihalelerindeki yolsuzlukla ilgili soruşturmada adı geçen Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Maurizio Lupi istifa etti. İhale alan bazı işadamlarının Lupi'ye 10 bin 300 euroluk Rolex marka bir saat hediye ettiği iddia edilmişti.

ROMA - İtalya 'da büyük altyapı projelerinde yapıldığı öne sürülen yolsuzluk dosyasında adı geçen, ancak hakkında henüz bir soruşturma olmayan Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Maurizio Lupi istifa etti.

Devletten ihale alan bazı işadamlarının, bakana ve yakın çalışma arkadaşlarına değerli takım elbiseler, oğluna ise iş imkanı sağlayıp, 10 bin 300 euro değerinde Rolex bir saat hediye ettikleri öne sürülmüştü. Bakan Lupi böylece, yolsuzluk operasyonundan 72 saat sonra istifa etmiş oldu. (ESMA ÇAKIR/DHA)

 

 


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  İtalya

  ,

  Roma

  ,

  Hediye

  ,

  Soruşturma

  ,

  bakan

  ,

  ,

  yolsuzluk

  ,

  ihale

  ,

  istifa

  http://www.radikal.com.tr/131780313178034

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ucuza gitmiş - user451346

  son rayiç bedellerden haberi yok galiba : ))

  , - sakirt

  Sadece 10 bin euro mu sayın bakanın Zafer Bey'den öğrenmesi gereken çok şey var :))

  SAAT - drhil

  Yazık ucuza gitmiş adam, bizim haramilerden ders alması gerekirdi. Hem peçete gösterip yırtardı da.

  bakan bey yanlis yapmis - keryil

  oyle 10.000 euroluk saat filan alinca tabi ki rusvet iddialarinin altinda kalir, istifa eder. bak bizimkine, 700.000lik saat aldigi icin nasil tepki verecegimizi bilemedik, aramizda kafa karisikligindan ayaga kalkip "bravo bakan bey, yasayiniz" diye alkislayanlar oldu. iste aldin mi oyle alacaksin. oyle bir alacaksin ki insanlar kinayamayacak, bu buyuklukte ve bu kadar meydanda bir sey de yasadisi olur muymus ayol diye kendini sorgulayacak, oturup alkislayacak.