Bangkok bombacısı yakalandı...

Bangkok bombacısı yakalandı...
Bangkok bombacısı yakalandı...
Tayland Başbakanı Prayut Chan-ocha, bombacının Kamboçya sınırında yakalandığını duyurdu

RADİKAL - Tayland Başbakanı Prayut Chan-ocha, 'sarı tişörtlü bombacı' olarak tanınan ve robot resmi her yerde bulunan Bangkok bombacısının Kamboçya sınırında yakalandığını  duyurdu. Bangkok bombacısının üzerinden Çin'e ait bir pasaport çıktı. Bugün Tayland'ın doğusundaki bir sınırdan Kamboçya'ya geçmeye çalışırken yakalanan bombacı, tanınmamak için güneş gözlüğü ve şapka taktı ama polisin gözünden kaçmadı.

3 TÜRK İÇİN YAKALAMA KARARI

Bombacının yakalanmasının hemen ardından bugün öğleden sonra 3 Türk için de yakalama kararı çıkartıldı. Ali Jolan, Ahmez Bozoğlan ve ismi belirlenemeyen üçüncü bir Türk için robot resimlerle arama başlatıldı. İsimlerin ve kimliklerin gerçek olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Bangkok'taki tapınak zanlısı Türk çıktı

BİR ZANLI TÜRKİYE 'DE Mİ? 

Öte yandan Bangkok'u kana bulayan bombalı saldırının şüphelisi olarak hakkında arama kararı çıkartılan Wanna Suansant'ın ailesi genç kadının 3 aydır Türkiye'de olduğunu ileri sürdü. Suansant ailesinin yaşadığı Phang-nga köyü muhtarı İbrahim Komkham polise verdiği ifadede, genç kadının ailesi ile internet üzerinden görüştüğünü ve son 3 aydır Türkiye'de yaşadığını belirtti ve “Wanna'nın neden bir şüpheli olarak görüldüğünü anlamış değilim" dedi. Wanna Suansant ailesine Tayland'a geri dönüp masum olduğumu ispat etmek istediğini söylediği belirtildi. Ayrıca New York Times haberinde genç kadının "Ülkeme dönüp adımı temize çıkarmayı istiyorum ama bilet alacak param yok. Tayland polisi bana uçak biletini alırsa hemen gelirim" dediği belirtildi. (dha/Enis AKSU)

Terörü anlamak için kaynak: Orhan Pamuk romanı!

'Bangkok bombacısı Türk pasaportu kullanıyor' iddiası