Bangkok'ta iki günde üç bombalı saldırı

Bangkok'ta iki günde üç bombalı saldırı
Bangkok'ta iki günde üç bombalı saldırı
Tayland'ın başkenti Bangkok'ta dün Erawan tapınağında meydana gelen patlamaların ardından, bugün de demiryolu istasyonu yakınlarına ve bir köprüden nehre patlayıcı madde atıldı. Olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı.

RADİKAL – Tayland’ın başkenti Bangkok’ta dün Erawan tapınağında 22 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından, bugün kentte iki patlama meydana geldi. Patlayıcı bir maddenin demiryolu istasyonuna atıldığı bildirilirken, sabah saatlerinde de Chao Phraya nehrine bir köprü üstünden bomba atıldığı ifade edildi. Olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Russia Today’in haberine göre, Saphan Taksin BTS treni istasyonunun yakınlarına yerel saatle 13.00’te bombalı saldırı düzenlendi.  Kullanılan patlayıcının el bombası olduğu tespit edilirken, köprü üstünden atılan bombanın hedefini şaştığını ve nehrin içeresinde patladığı kaydedildi.  Bu patlama, turistlerin sıkça ziyaret ettiği şehir merkezinin nehrinde çalışan feribotlara herhangi bir zarar vermedi.

Yanawa polis merkezinden bir yetkili, “Ölü veya yaralı yok, ne tür patlayıcının kullanıldığını tespit etmek için soruşturma sürüyor” dedi.

Önceki gün 22 kişinin hayatını kaybettiği ve 120’den fazla kişinin yaralandığı patlama ile bugünkü patlamalar arasında bağlantı olup olmadığı ise bilinmiyor.