Bangkok'taki tapınak zanlısı Türk çıktı

Bangkok'taki tapınak zanlısı Türk çıktı
Bangkok'taki tapınak zanlısı Türk çıktı
Tayland polisi sözcüsü Bangkok'un merkezinde 17 Ağustos'ta bir tapınağın önünde yapılan bombalı saldırı ile ilgili olarak Türkiye vatandaşı Adem Karadağ'ın yakalandığını açıkladı. Yetkililer, Karadağ'ın evinde bomba yapımında kullanılan malzemeler bulunduğu ifade edildi.

RADİKAL- Tayland polisi sözcüsü Bangkok’un merkezinde 17 Ağustos ’ta bir tapınağın önünde yapılan bombalı saldırı ile ilgili olarak Türkiye vatandaşı Adem Karadağ'ı yakaladıklarını açıkladı. Associated Press'in haberine göre, 28 yaşındaki Karadağ'ın evinde bomba yapımında kullanılan malzemeler bulundu. 

Polis Bangkok’un Nong Chok bölgesinde yerel saatle öğleden sonra 14:00 sularında bir apartman dairesine baskın düzenledi. Baskında bir şüpheli gözaltına alınırken, Erewan tapınağına yapılan saldırıda kullanılan malzemelere benzer, bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. 

Medyada yayınlanan pasaportun üzerinde ise bir takım hatalar olduğu görülüyor. Pasaportta İstanbul "İştanbül" olarak yazılırken, "son geçerlilik tarihi" de iki kez belirtilmiş. Sahte olduğu anlaşılan pasaportun tarih kısmında da hatalar var.

'Bangkok bombacısı Türk pasaportu kullanıyor' iddiası

Erevan tapınağına yapılan saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmiş, 100’ün üzerinde kişi ise yaralanmıştı. 

Terörü anlamak için kaynak: Orhan Pamuk romanı!

Bangkok'ta iki günde üç bombalı saldırı