Bangladeş'te iki çocuğu işkenceyle öldürenlere idam cezası

Bangladeş'te iki çocuğu işkenceyle öldürenlere idam cezası
Bangladeş'te iki çocuğu işkenceyle öldürenlere idam cezası
Bangladeş'te iki çocuğu işkenceyle öldüren altı kişiye idam cezası verildiği bildirildi.

RADİKAL - Bangladeş'te iki ayrı olayda 13 yaşında iki çocuğu işkence ederek öldüren altı zanlı idam cezasına çarptırıldı. Zanlılardan dördü, Temmuz ayında ticari bisiklet çalmakla suçladıkları Samiul Alam Rajon'u döverek öldürmekten suçlu bulundu. Aynı olaya karışan altı kişiye de hapis cezası verildi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, işkence ve cinayet görüntülerinin bir saldırgan tarafından cep telefonuyla kaydedildiğinin ortaya çıkması büyük tepki çekmişti. İnternette paylaşılan video kaydında Rajon, bir direğe bağlanmış halde, sopayla dövülürken görülüyordu. Görüntülerde 13 yaşındaki Rajon'un saldırganlara öldürmemeleri için yalvardığı, su içmek istediği ve "Lütfen bana böyle vurmayın, öleceğim" diye haykırdığı duyuluyordu.

Bangladeş'te bir blog yazarı daha öldürüldü

Baş zanlı Kamrul Islam, cinayetin ardından Suudi Arabistan'a kaçtı fakat bir haftadan kısa bir süre sonra yakalanıp Ekim ayında Bangladeş'e iade edildi. İkinci davada ise iki oto tamircisi, Ağustos ayında eski çalışanları Rakib Hawlader'i öldürmekten suçlu bulundu.

Saldırganlar, işi bıraktığı için Hawlader'in vücuduna hava pompalayarak işkence yapmıştı.

Bangladeş'te laik yayıncı öldürüldü

Bangladeş'te bombalı saldırı