'Barbar' afişleri New York'ta metro istasyonlarına asıldı

'Barbar' afişleri New York'ta metro istasyonlarına asıldı
'Barbar' afişleri New York'ta metro istasyonlarına asıldı

New York taki 10 metro istasyonuna asılan afişlerde, Uygar insanlar ile barbarlar arasındaki savaşta uygarlardan taraf olun. İsrail'i destekleyin. Cihadı bozguna uğratın deniliyor

ABD'de radikal Müslümanları barbarlarla eş tutan afişler New York'taki metro istasyonunlarının duvarlarına dün gece asıldı

Manhattan’da Associated Press muhabirine konuşan Colby Richardson isimli New Yorklu, “Bu çok kötü bir fikir. Bir tarafı barbar diğer tarafı da medeni olarak nitelendirmenin tartışmalara neden olacağı ortada” dedi.

Cameron McCabe isimli bir başka yolcu da, “Birilerinin böyle bir afiş asmak istemesinin çok talihsiz olduğunu düşünüyorum ama bunu yapmaya hakları olduğunu da düşünüyorum” dedi.

‘UYGAR İNSANLARLA BARBARLAR ARASINDAKİ SAVAŞ’
New York’taki 10 metro istasyonuna asılan afişlerde, “Uygar insanlar ile barbarlar arasındaki savaşta uygarlardan taraf olun. İsrail 'i destekleyin. Cihadı bozguna uğratın” deniliyor.

ABD 'de aşırı muhafazakar görüşleriyle bilinen blog yazarı Pamela Geller geçtiğimiz hafta ilanın, asılması için mahkeme kararı çıkartmıştı.(hürriyetplanet)