Barzani: Musul operasyonunda İran yok

Barzani: Musul operasyonunda İran yok
Barzani: Musul operasyonunda İran yok
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Irak'ın Musul kentini terör örgütü IŞİD'den kurtarma operasyonunda İran'ın yer almayacağını açıkladı.

RADİKAL - Kürt ve Irak güçleri Musul’u IŞİD işgalinden kurtarmak için hazırlık yaparken Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, bu büyük operasyonda İran’ın rolünün olmayacağını söyledi. 

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, Barzani, Musul’un kurtarılması için yapılacak operasyonun hazırlıklarına ilişkin açıklamada bulunarak “bu konuda ilgili taraflarla anlaşmaya vardık. İran, bu operasyonda yer almayacak dedi. Barzani’nin “anlaşmaya vardık” dediği ‘ilgili taraflardan’ kimleri kastettiğine dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.

Esad: El Nusra İdlib'i Türkiye'nin desteğiyle ele geçirdi

'DENGEYİ KORUMASI GEREKİYOR'

Selahaddin ilinin IŞİD'den kurtarılmasını sağlayan Gönüllü Halk Güçleri’nin oluşturulmasında ve komutasında İranlı askeri danışmanların rolüne dikkat çeken el-Arabiya, Barzani’nin konuşmasının devamında “Komşu bir ülke olarak İran da Irak’a yardım edebilir; ama komşularıyla bir şekilde dengeyi koruması gerekiyor” dediğini nakletti.

Esad: El Nusra İdlib'i Türkiye'nin desteğiyle ele geçirdi

Haberde Tikrit’in kurtarılmasından sonra İranlı askeri danışmanlarla birlikte hareket eden Gönüllü Halk Güçleri’nin operasyonlara katılmasına itiraz edildiği vurgulandı.

Esad: Suriye ve Fransa istihbaratı iletişim kuruyor

El Düri'nin cenazesi teslim edildi

Türkiye, İngiltere'nin aradığı aileyi yakaladı