Barzani: PKK'nın şahin kanadı sorumlu

Barzani: PKK'nın şahin kanadı sorumlu
Barzani: PKK'nın şahin kanadı sorumlu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'de Kürt sorununun çözümü için başlatılan sürecin sona ermesiyle ilgili olarak, "Türklerle Kürtler arasındaki barış sürecinin tehdit altında bulunması Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la değil, PKK içindeki barış istemeyen şahinlerle alakalıdır" dedi.

RADİKAL - CNN Türk'ün haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, çözüm sürecinin sona ermesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değil PKK 'nın şahin kanadının sorumlu olduğunu söyledi.

Alman Focus Dergisi'ne konuşan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, son Türkiye 'de günlerde yaşanan saldırı, çatışma ve hava operasyonlarını değerlendirdi. Barzani, Türkiye'de Kürt sorununun çözümü için başlatılan sürecin sona ermesinde PKK'nın şahin kanadının suçu bulunduğunu belirterek, "Türklerle Kürtler arasındaki barış sürecinin tehdit altında bulunması Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'la değil, PKK içindeki barış istemeyen şahinlerle alakalıdır" dedi.

PKK'nın kendi gücünü abarttığını, ABD ile Türkiye arasında varılan anlaşmanın bölgede çok büyük bir etki yapacağını söyleyen Barzani, çatışmaların yayılarak Kuzey Irak'ı da içine alabileceği endişesini dile getirdi. (CNN Türk)