Barzani: Türkiye'de korktuğumuz şiddet ortamı oluştu

Barzani: Türkiye'de korktuğumuz şiddet ortamı oluştu
Barzani: Türkiye'de korktuğumuz şiddet ortamı oluştu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, Türkiye'nin Güneydoğusu'nda son günlerde yaşanan gelişmelerden üzüntü duyduğunu açıkladı

RADİKAL- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Türkiye 'de Cizre ve Silopi gibi bölgelerde oluşan huzursuzluk ve şiddet ortamının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Barzani, Türkiye'nin Güneydoğusu'nda son günlerde meydana gelen gelişmelere ilişkin bir yazılı açıklama yaptı. Olaylarda kan dökülmesinden dolayı çok üzgün olduğunu kaydeden Barzani, yaşamını kaybedenlerin yakınlarının acısını paylaştığını söyledi.

Barzani, kimlikler üzerinden bir çatışmanın çıkmasından endişe ettiklerini belirterek, "Bu gelişmeler kaygı ve üzüntü vericidir. Maalesef korktuğumuz şiddet ortamı oluştu. Başından itibaren dile getiriyoruz. Şiddet yalnızca kanın dökülmesini beraberinde getirir ve felaketler doğurur. İnsanlar kurban olur. Bundan büyük korkumuz kimlikler üzerinden cinayetlerin gerçekleşmesidir. Bu daha büyük bir felaket olur" ifadelerini kullandı. (AA)

Cizre'de polise saldırı: 5 yaralı

Avrupa Konseyi'nden Cizre çağrısı: Bağımsız gözlemcilere izin verin

Selahattin Demirtaş: Özel harekatçılara PKK'ya yataklıktan soruşturma açarım!