Barzani: Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daha iyidir

Barzani: Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daha iyidir
Barzani: Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daha iyidir
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin Başbakan Davutoğlu'yla yaptığı görüşmede, 'Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daya iyidir' dediği ifade edildi.

RADİKAL - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK mevzilerine düzenlediği hava operasyonu ile ilgili Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı'ndan ilk açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesi hatırlatıldı. Mesut Barzani'nin görüşmede Davutoğlu’na "Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daya iyidir" dediği ifade edildi.

Barzani'nin Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, "Bu durum riskli ve kaygı vericidir. Sürecin daha fazla kargaşaya yol açmaması lazım. Irak Kürdistan Yönetimi olarak gelişmelerin kaygı verici bir duruma düşmemesi için adımlar atacağız. Tekrar diyalog masasına dönülmesi için elimizden geleni yaparız” dediği aktarıldı.

Uçuşa yasak bölge konusunda ABD ve Türkiye'den farklı açıklamalar

Mesut Barzani'nin resmi Türkçe Twitter hesabından da "PKK ile Türkiye arasında gerilimin tırmanmaması için bugüne kadar elimden geleni yaptım, bundan sonrada yapmaya devam edeceğim" açıklaması yapıldı. (CİHAN) 

Kobani'de ölen genci anmak, 'terör örgütü propagandası' sayıldı 

Davutoğlu yanıtladı: Çözüm süreci bitti mi?

PKK, kaçırdığı 3 sağlık görevlisini serbest bıraktı