Barzani'nin yardımcısı da Öcalan'a özgürlük için imza attı

Barzani'nin yardımcısı da Öcalan'a özgürlük için imza attı
Barzani'nin yardımcısı da Öcalan'a özgürlük için imza attı
Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için başlatılan ve daha önce Kuzey Irak Başbakanı Neçirvan Barzani'nin imza attığı kampanyaya, Mesut Barzani'nin yardımcısı da katıldı.

DİYARBAKIR - Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin resmi internet sitesi Pukmedya'da yer alan habere göre, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için geçen yıl örgüte yakın derneklerce Avrupa 'da başlatılan 'Öcalan'ın özgürlüğü için 5 milyon imza' kampanyasına, Kuzey Irak'tan da destek geliyor.

Geçen yıl mayıs ayında Öcalan'ın özgürlüğü için başlatılan imza kampanyasına daha önce Başbakan Neçirvan Barzani ve Parlamento Başkanı Erselan Bayiz imza atmıştı. Dün de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin yardımcısı olan KYB'li Kosret Resul Ali ve Başbakan Neçirvan Barzani'nin yardımcısı olan İmad Ahmet de imza attı.

Erbil'deki ofisinde Öcalan'ın özgürlüğü için başlatılan kampanyaya imza atan Kosret Resul Ali, gün barış, kardeşlik ve diyalog günü olduğunu söyledi.

Barzani'nin Yardımcısı Ali, Öcalan gibi bir liderin cezaevinde değil, özgür olması gerektiğini de belirterek, "Bütün Kürtlerin bu kampanyaya imzaları ile katılması gerekir. Irak Kürdistan bölgesinde Öcalan'ın özgürlüğü için değil 1 milyon 10 milyon Kürdün bu kampanyaya katılıp imza vermesi gerekiyor" diye konuştu.

DHA - Ferit ASLAN