Başbakan adaşını çok sevdi!

Başbakan adaşını çok sevdi!
Başbakan adaşını çok sevdi!
Başbakan Erdoğan Kosova'nın ilk kalp hastanesinin açılışını yaptı. Erdoğan, 3 yaşındaki Kosovalı adaşı Tayyip'i çok sevdiEnis TABAK

PRİŞTİNE/DHA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , iki günlük Kosova temasları çerçevesinde Türk sermayeli Kosova’nın ilk kalp hastanesinin açılışını gerçekleştirdi. Tören öncesi, Başbakan Erdoğan ’ın isminin verildiği annesi Türk, babası Arnavut olan 3 yaşında Tayyip adındaki çocuk Başbakan Erdoğan’a çiçek verdi. Adaşı Tayyip’i kucağına alan Başbakan, Tayyip’le bol bol ilgilendi. Başbakan Erdoğan’ın boynuna sarılarak yanaklarından öpen 3 yaşındaki Tayyip, Başbakana, “Kosova’ya arabanla mı geldin" diye sordu. Adaşı Tayyip’e çikolata hediye eden Başbakan Erdoğan, küçük çocuğun annesi ve babasıyla da bir süre konuştu.

Yoğun programı nedeniyle hastanenin açılış törenine yaklaşık 6 saatlik bir gecikmeyle gelen Başbakan Erdoğan, hastanenin ilk olmasının iftihar vesilesi olduğunu söyledi. Hastane yöneticileri tebrik eden, çalışanlarına başarılar dileyen Erdoğan, “Böyle bir örneğin Kosova’da gerçekleşmiş olması bence güzel ve anlamlı bir girişimdir. Hastanemizin tüm Kosova halkının derdine derman olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Erdoğan, kurdeleyi beraberindeki bakan ve hastane yöneticileri ile “Ya Allah Bismillah" diyerek kesti. Hastane açılışı sonrası hastaneyi gezen Başbakan Erdoğan, Kosovalı bir hastayı odasında ziyaret ederek çiçek verdi ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
50 yataklı hastane Kosova’nın ilk kalp hastanesi olma özelliğine sahip

YERİN 700 METRE DERİNLİĞİNDEN ÇIKARTILAN MADEN TAŞI HEDİYE EDİLDİ
Törende Başbakan Erdoğan’a, İnternational Medicine Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Elgörmüş ve Hospital Hastaneleri Genel Koordinatörü Prof. Dr. Yüksel Delegeç tarafından Kosova’nın madenler şehri Mitroviça’daki Trepça altın madeninin 700 metre derinliğinden çıkarılan ve 7 madenin bileşiminden oluşan maden taşı hediye edildi. Erdoğan törenin ardından Kosava'dan ayrıldı.