Basın toplantısına Esad tişörtleriyle çıktılar

Basın toplantısına Esad tişörtleriyle çıktılar
Basın toplantısına Esad tişörtleriyle çıktılar
Suriye Milli Takımı, Singapur'la oynayacakları maç öncesi düzenledikleri basın toplantısına Suriye lideri Beşşar Esad tişörtleriyle çıktı.

RADİKAL - Dünya Kupası Asya Elemeleri A Grubu’nda mücadele eden Suriye Milli Takımı, Singapur’la oynayacakları maç öncesi düzenledikleri basın toplantısına Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad tişörtleriyle çıktı. Takımın teknik direktörü Farj İbrahim ve iki futbolcunun tişörtleri giydiği görüldü. 

İngiliz Mirror'ın haberine göre, bir gazetecinin tişörtüyle ilgili sorduğu soruya, “Bu bizim başkanımız. Gururluruz, çünkü Esad bizim başkanımız" yanıtını veren İbrahim, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu adam dünyadaki tüm terörist gruplarla savaşıyor ve aynı zaman da sizin için de savaşıyor. O, dünyadaki en iyi insan." 

Esad'dan Fransa'daki katliamla ilgili açıklama

Bir başka gazetecinin 129 kişinin hayatını kaybettiği Paris katliamını hatırlatarak tişörtün siyasi jest olup olmadığını sorması üzerine ise İbrahim, "Esad bizim başkanımız, Fransız veya bir başkası beni ilgilendirmiyor, ben ülkemi önemsiyorum" dedi. İbrahim, Suriye lideri Esad'ın milli takımın büyük bir destekçisi olduğunu da sözlerine ekledi. 

Karşılaşmayı Suriye Milli Takımı 2-1 kazandı.

Putin'den 'Fransa ile birlikte çalışın' talimatı

Hollande: Düşmanımız Esad değil IŞİD

İngiltere: Esad'ı ikna edecek güce sahip tek kişi Putin