Başına ödül konulan ÖSO komutanı, Gaziantep'te öldü

Başına ödül konulan ÖSO komutanı, Gaziantep'te öldü
Başına ödül konulan ÖSO komutanı, Gaziantep'te öldü
Özgür Suriye Ordusu'nun Halep'teki Tevhid Tugayı komutanı Abdulkadir Salih, yaralı olarak getirildiği Gaziantep'te öldü. Suriye yönetiminin Salih'in yakalanması için 200 milyon dolar para ödülü koyduğu öne sürüldü.

GAZİANTEP – Özgür Suriye Ordusu'nun Halep'teki Tevhid Tugayı komutanı Abdulkadir Salih, yaralı olarak getirildiği Gaziantep'te doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad 'ın, Salih'in yakalanması için 200 milyon dolar para ödülü koyduğu öne sürüldü.

İç karışıklıkların sürdüğü Suriye'nin Halep kentinde geçen cumartesi günü, rejim güçleri tarafından muhaliflerin bulunduğu bir bölgeye bombalı saldırı düzenlendi. Savaş uçakları ile düzenlenen ve varil bombalarının kullanıldığı bombardımanda Tevhid Tugayı üyesi çok sayıda kişi öldü. Saldırıda Esad rejiminin başına 200 milyon dolar para ödülü koyduğu ileri sürülen Tevhid Tugayı Komutanı Abdulkadir Salih de yaralandı ve yakınları tarafından sınırdan geçirilerek Gaziantep'e getirildi. Özel bir hastanede tedaviye alınan Salih, doktorların çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Komutan Salih'in cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından götürüldüğü Suriye'de toprağa verildi.


AHMET HAMDİ ÇİÇEK / DHA