Başkanın kızı hırsızlıktan yakalandı


Başkanın kızı hırsızlıktan yakalandı

Başkanın kızı hırsızlıktan yakalandı
New York eski Belediye Başkanı Rudolph Giuliani'nin Harvard Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki kızı Caroline Giuliani, bir mağazadan kozmetik ürünleri çalarken yakalanıp karakolluk oldu.

NEW YORK -New York’un efsanevi başkanı Giuliani, özellikle şehirde suçlulara karşı izlediği ‘Sıfır Hoşgörü’ politikasıyla suç oranlarını indirmeyi başarmış ve New York’u ABD ’nin en güvenli büyükşehri haline getirmişti.
11 Eylül terörist saldırısının ardından kentin yeniden hayata dönmesinin en büyük mimarı olarak gösterilen New York eski belediye başkanı, ABD başkanlık yarışında aday olmuştu. Giuliani’nin kızının hırsızlıktan yakalanıp karakolluk olması New Yorkluları adeta şoke etti.

Olay, Manhattan’da, kozmetik mağazalar zinciri Sephora’nın Lexington Caddesindeki bir mağazasında gerçekleşti. Mağazanın güvenlik kameralarına cebine bazı kozmetik ürünleri koyarken görüntülenen Caroline Giuliani, mağaza güvenlik görevlileri tarafından yakalandı ve mağazaya polis çağırıldı. Kelepçeli olarak bölgedeki 19’uncu karakola götürülen Caroline Giuliani’nin kimliği karakolda ortaya çıkınca ünlü kozmetik mağazası Sephora şikayetini geri aldı. Karakolda, 31 Ağustos’ta yapılacak mahkemede bulunması koşuluyla serbest bırakılan Caroline Giuliani’nin suçunu inkar etmediği ve oldukça üzgün olduğu öğrenildi. Caroline Giuliani’nin cebinden yaklaşık değeri 150 dolar olan beş ayrı kozmetik ürün çıktığı belirtildi.(anka)


    ETİKETLER:

    ABD

    ,

    11 Eylül