Bataclan saldırısındaki hamile kadın: Beş dakika asılı kaldım

Bataclan saldırısındaki hamile kadın: Beş dakika asılı kaldım
Bataclan saldırısındaki hamile kadın: Beş dakika asılı kaldım
IŞİD'in Paris'teki Bataclan konser salonuna saldırısında sembol olan hamile kadın yaşadıklarını anlattı.

RADİKAL - Fransa'nın başkenti Paris'te cuma gecesi düzenlenen saldırıların sembol isimlerinden biri haline gelen hamile genç kadın ilk kez konuştu: "Hamile olduğumu kimse bilmiyordu."

İngiliz gazetesi The Sun'ın haberine göre, genç kadın erkek arkadaşının da anne-babasının da hamile olduğunu videoyu izlediklerinde öğrendiğini söyledi. Genç kadın, Bataclan konser salonundaki saldırıdan camdan atlayarak kaçmaya çalıştığı ve bu sırada saldırganlara, "Yardım edin... Hamileyim..." diye yalvardığı görüntüler yan binada bulunan bir gazetecinin kamerasına takılmıştı.

Kerry: IŞİD militanları psikopat canavarlar

Haberde Parisli genç kadının 20'li yaşlarının sonlarında olduğu ve 10 haftalık hamile olduğu da ifade edildi. Genç kadın üç ay dolana kadar hamileliğini açığa vurmayı tercih etmediğini belirterek, "Konseri balkondan izliyordum. Saldırganlar geldiklerinde aşağı inemedim, o nedenle yukarı çıktım. Birileri beni yukarı çekene kadar beş dakika orada asılı kaldım" diye konuştu.

Alman polisinden Paris operasyonu

KURTARAN GENÇ DE ORTAYA ÇIKTI

Genç kadını kurtaran 'Sebastian' isimli kişi ise Fransız La Provence gazetesine konuştu.

Avrupa'nın cihat merkezi: Molenbeek'te neler oluyor?

Sebastian, "Aşağıdaki insanlara atlarsa kurtarmaları için yalvarıyordu. Ama aşağıda bir kaos yaşanıyordu. Yerden 15 metre yükseklikteydik. Kadını 5 dakika kadar tuttum sonra yorulduğunu söyledi ve içeri girmesine yardım etmemi istedi. Ben de öyle yaptım" ifadelerini kullandı. (Hürriyet)

2015 Küresel Terör Endeksi yayınlandı

Kerry: Türkiye ile sınır operasyonuna başlıyoruz