Bebek yakmanın cezası: 6 ay Batı Şeria'ya girme!

Bebek yakmanın cezası: 6 ay Batı Şeria'ya girme!
Bebek yakmanın cezası: 6 ay Batı Şeria'ya girme!
Temmuz ayında Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin kundaklayarak 18 aylık bebek Ali Devabişe ve babası Saad Devabişe'nin (31) ölümüne neden olan Yahudi yerleşimciye "6 ay Batı Şeria'ya girmeme" cezası verildi

RADİKAL - Temmuz ayında Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması olayıyla ilgili bir Yahudi yerleşimciye "6 ay Batı Şeria'ya girmeme" cezası verildiği bildirildi. İsrail ordu radyosunda yer alan haber göre, Nablus kentinin Duma beldesinde 18 aylık bebek Ali Devabişe ve babası Saad Devabişe'nin (31) ölümüne neden olan kundaklama olayıyla ilgili yargılanan bir Yahudi yerleşimciye 6 ay boyunca Batı Şeria'ya girmeme ve 3 ay ev hapsi cezası verildi. Ayrıca olayla bağlantılı olduğu belirtilen 21 aşırı sağ görüşlü İsrailliye de çeşitli idari cezalar verildi.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin 31 Temmuz sabahı Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği yanarak hayatını kaybetmiş, 31 yaşındaki baba Saad Devabişe de daha sonra tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. Bebeğin annesi ve 4 yaşındaki ağabeyi de yaralanmıştı. (aa)

Yerleşimcilerin öldürdüğü bebeğin babası da hayatını kaybetti

Filistin yakılan bebek için UCM'ye başvurdu

İran'dan Filistinli bebeğin öldürülmesine kınama


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  Filistin

  ,

  İran

  ,

  haber

  ,

  batı

  ,

  vefat

  ,

  Yahudi